Petrol
111.85
2.51%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
487.721
2.87%
15ºC
İstanbul
Açık 15 C

  Netanyahu: Şiddetin tek sorumlusu Hamas

  İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, "Diplomatik çözüme Hamas kapıları kapattı. Bu nedenle şiddetin devam etmesindeki tek sorumlu Hamas’tır" dedi.
  • 17.07.2014 - 10:12
  Netanyahu: Şiddetin tek sorumlusu Hamas

  netanyahu

  İsrail Başbakanı Netanyahu, Birleşmiş Milletler'in (BM) geçici ateşkes teklifini kabulü öncesi, ülkeye resmi ziyarette bulunan İtalya Dışişleri Bakanı Federica Mogherini ile Başbakanlık Ofisi'nde bir araya geldi.

  ''DİPLOMATİK ÇÖZÜME HAMAS KAPILARINI KAPATTI''

  Görüşmede, ateşkesin ihlalinden Hamas'ı sorumlu tutan Netanyahu, şunları kaydetti:  "Mısır'ın ateşkes önerisini kabul ettim. Bu, BM ve Arap ligi tarafından da onaylanmıştı. İsrail ateşkesi kabul etti, Hamas reddetti. 6 saat saldırıyı durdurduk. Hamas şehirlerimize saldırılarına devam etti. Diplomatik çözüme Hamas kapıları kapattı. Bu nedenle şiddetin devam etmesindeki tek sorumlu Hamas’tır."

  ''SİVİLLERİN ÖLÜMÜNDEN HAMAS SORUMLU''

  Sivillerin ölümünden de Hamas'ın sorumlu olduğunu dile getiren Netanyahu, "Uluslararası toplumun Hamas'ı kınaması gerekir. İsrail'in kendini savunma hakkı vardır. İsrail, barış ve sükunet hakim olana kadar buna devam edecektir. Bu bizim görevimiz ve hakkımız, böyle hareket edeceğiz" diye konuştu.

  Netanyahu, daha sonra, İsrail'e resmi ziyarette bulunan Norveç Dışişleri Bakanı Borge Brende'i kabul etti. Netanyahu, görüşmede, uluslararası toplumun İsrail'e, Gazze'nin silahsızlandırılması konusunda destek vermesi gerektiğini söyledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir