Petrol
83.39
-0.38%
Euro
19.2626
0.02%
Dolar
18.625
0.00%
Altın
1.042
0.02%
Borsa
4923
0.00%
Bitcoin
309.276
-1.94%
11ºC
İstanbul
Bulutlu 11 C

  Netanyahu: Yaşanan terörün sorumlusu Mahmud Abbas

  İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, yaşanan terör olaylarından Filistin lideri Mahmud Abbas'ı sorumlu tuttu.
  • 11.11.2014 - 22:09
  Netanyahu: Yaşanan terörün sorumlusu Mahmud Abbas

  Netanyahu: Yaşanan terörün sorumlusu Mahmud Abbas #1

  Netanyahu, güvenlik toplantısının ardından yaptığı açıklamada, "İsrail'e karşı yürütülen bir terör kampanyasının tam ortasındayız. Bu kampanya, İsrail devletinin kuruluşundan, hatta daha öncesinden bu yana devam ediyor. Şimdiye kadar terörizmi bertaraf ettik bundan sonra da bertaraf etmeye devam edeceğiz" ifadesini kullandı.

  İsrail güvenlik birimlerinin de katılımıyla yapılan toplantının ardından bir dizi kararlar alındığını belirten Netanyahu, sözlerini şöyle sürdürdü:

  "TAŞ ATAN ÇOCUKLARIN EBEVEYNLERİ CEZALANDIRILACAK"

  "Bunlardan birincisi, İsrail vatandaşlarının güvenliğini sağlamak için sahadaki güvenlik güçlerinin sayısını artırmak. Diğerleri ise teröristlerin evlerini yıkmak; taş, kutu, havai fişek ve yangın bombası atanlara karşı sert tedbirler almak. Taş atan çocukların ebeveynlerini cezalandırmak, Kudüs'te huzursuzluğa neden olan elementleri yasa dışı ilan etmek."

  "EBU MAZEN, HALKINI TERÖRİZMLE EĞİTİYOR"

  Netanyahu, Mahmud Abbas'ın saldırıları önleme çabasına yardımcı olmamasını eleştirerek, "Ebu Mazen, halkını barıştan yana eğiteceği yerde, onlara terörizm eğitimi veriyor. Esas üzücü olan ise uluslararası camia, başkentimizde inşa ettiğimiz her balkon için bizi kınıyor" diye konuştu.

  "İSRAİLLİ ARAPLARA SESLENİYORUM.."

  "Buradan İsrail vatandaşı Araplara seslenmek istiyorum" diyen Netanyahu, "Propaganda ve kışkırtmalara kanmayın. Öfkeli azınlığın oyununa gelmeyin. Eşit haklara ve sorumluluklara sahip vatandaşlarsınız ve bir vatandaşın ilk sorumluluğu hukuk kurallarına uymaktır" şeklinde konuştu.


  Görüş Bildir