Euro
9.0017
0.02%
Dolar
7.422
0.23%
Altın
442.4
0.14%
Borsa
1.54
0%
Bitcoin
238.077
-2.37%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C

  Netanyahu'dan ABD'deki olaylara kınama

  İsrail Başbakanı Netanyahu ile Dışişleri Bakanı Gabi Ashkenazi, ABD Başkanı Donald Trump destekçilerinin polis barikatını aşarak Kongre binasına zorla girmesini kınadı.
  • AA
  • 07.01.2021 - 14:21
  • Güncelleme : 07.01.2021 - 15:01
  Netanyahu'dan ABD'deki olaylara kınama

  İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail'i ziyaret eden ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin ile basın toplantısı düzenledi.

  Netanyahu, ortak basın toplantısında, dün Trump destekçilerinin polis barikatını aşarak Kongre binasına zorla girmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

  "UTANÇ VERİCİ"

  ABD demokrasisinin kendisine her zaman ilham verdiğini söyleyen Netanyahu, "Kongre binasına saldırılması utanç verici ve en sert şekilde kınanmalıdır. Amerikan demokrasisinin galip geleceğinden hiç şüphem yok." ifadesini kullandı.

  ABD Hazine Bakanı Mnuchin de Kongre binasına yapılan saldırının kabul edilemez olduğunu ve demokratik sürece saygı gösterilmesi gerektiğini dile getirdi.

  "DEMOKRASİNİN KALESİ"

  Öte yandan İsrail Dışişleri Bakanı Ashkenazi ise Twitter'dan yayımladığı mesajında, Kongre binasına yapılan saldırının kendisini şok ettiğini belirtti.

  Amerika'yı "demokrasinin kalesi" olarak niteleyen ve saldırıyı kınayan Ashkenazi, "Eminim ki Amerikan halkı ve seçilmiş temsilcileri bu saldırıyı nasıl savuşturacaklarını bilecek ve Amerika Birleşik Devletleri'nin üzerine kurulu olduğu değerleri savunmaya devam edeceklerdir." ifadelerini kullandı.

  Netanyahu dan ABD deki olaylara kınama #1

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir