Euro
15.2544
-0.22%
Dolar
13.6141
0.18%
Altın
794.2520
-0.05%
Borsa
1971
0.99%
Bitcoin
503.194
-2.57%
3ºC
İstanbul
Bulutlu 3 C

  Netanyahu'dan Filistinlilere: Bizi tanıyın

  İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, "Filistinlerden, Yahudi halkının Yahudi ulus devletini tanımalarını bekliyoruz. Tıpkı onların da bizden Filistin ulus devletini tanımamızı bekledikleri gibi" dedi.
  • 25.11.2014 - 22:22
  Netanyahu'dan Filistinlilere: Bizi tanıyın

  netanyahu

  Netanyahu, Çek Cumhuriyeti Başbakanı Bohuslav Sobotka ile görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, görüşmede Filistin ile barış meselesinin de gündeme geldiğini belirterek, "Barış, hepimizin samimiyetle istediği bir şey. Savaş istemiyoruz. Savaşın getirdiği olumsuzlukları daha önce tecrübe ettik. Sevdiklerimizi savaş alanlarında kaybettik" diye konuştu.

  "GERİ ÇEKİLDİĞİMİZ TOPRAKLARDAN FÜZE FIRLATTILAR"

  "İsrail'in barıştan daha çok istediği bir şey yoktur" diyen Netanyahu, "Geri çekildiğimiz topraklarda militan İslamcıların yerleştiğini gördük. Bu bölgelerden İran'dan da destek alarak bize binlerce füze fırlattılar" ifadelerini kullandı.

  "FİLİSTİNLİLERDEN YAHUDİ ULUS DEVLETİNİ TANIMALARINI BEKLİYORUZ"

  Netanyahu, "Filistinlilerden, Yahudi halkının Yahudi ulus devletini tanımalarını bekliyoruz. Tıpkı onların da bizden Filistin ulus devletini tanımamızı bekledikleri gibi. Şimdiye kadar İsrail ile çatışmaya son vermeye, İsrail'i Filistinlilerle doldurmaya yanaşmadılar" diye konuştu.

  Netanyahu, şöyle devam etti:

  "Barış için gerçekten önemli olan karşılıklı birbirimizi tanıma ve somut güvenlik düzenlemeleri, Filistin'i tek taraflı olarak tanıyan Avrupa devletleri tarafından gözardı edilmektedir. Bana göre bu, barışa ulaşılması yolunda büyük bir hata. Bu adımlar, Filistinlilerin elini güçlendiriyor ancak samimi bir barışın önüne geçiyor ve çözümü daha da imkansız kılıyor."


  Görüş Bildir