Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
360.439
-1.26%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 21 C

  New York metrosunda yarı çıplak eylem

  ABD'nin New York şehrinde, metroya yarı çıplak bindiler. İlk kez böyle bir eylemle karşılaşan Amerikalılar, şaşkınlığını gizleyemedi.
  • DHA
  • 11.01.2016 - 08:26
  New York metrosunda yarı çıplak eylem

  New York'ta her gün 4 milyon insanın yolculuk ettiği metro hatları, bu kez gerçek anlamda "yarı çıplak" eyleme sahne oldu.

  İLK KEZ DÜZENLENDİ

  Kentte bu yıl ilk kez düzenlenen "Metroda İç Çamaşırsız Yolculuk" eylemine katılan kadınlı erkekli bir çok vatandaş, yarı çıplak soyunarak metroya bindi.

  New York metrosunda yarı çıplak eylem #1

  New York metrosunda yarı çıplak eylem VİDEO

  Sayıları bini aşan eylemciler, önce Manhattan'daki Foley Meydanı'nda, buluştu. "Improv Everywhere" adlı grubun lideri Charlie Todd'un, “metroda iç çamaşırlarınızı çıkarmaya hazır mısınız" sorusunu çığlıklar atıp "evet" diye yanıtlayan kalabalık, daha sonra metro istasyonlarının yolunu tuttu.

  New York metrosunda yarı çıplak eylem #2

  YOLCULAR ŞAŞKIN

  Yarı çıplak metro yolculuğu yapmaya razı gönüllüler, gruplar halinde metro vagonlarına bindikten sonra yolcuların şaşkın bakışları altında giysilerinin bir bölümünü çıkararak, iç çamaşırlarıyla yolculuk etmeye başladı. Yarı çıplak eylemciler, olağandışı hiçbir şey yokmuş gibi davranırken, eylemden haberi olmayan yolcular ise şaşkınlığını gizleyemedi. Yolcular, metro istasyonları ve vagonlarda gazete ve kitap okuyan yarı çıplak eylemcileri yan gözle süzmekten kendilerini alamadı.

  New York metrosunda yarı çıplak eylem #3

  New York'u neredeyse bir baştan bir başa dolaşan yarı çıplak eylemciler, bazı istasyonlarda mola verdi. Buralarda bir süre bekleyen eylemciler, yeniden metroya binip, yolculuğa devam etti. Kimi yolcuların gülüşmesine, kimi yolcuların da sorgulayan ve ne olup bittiğini anlamak isteyen bakışlarına yol açan eylem olaysız sona erdi.

  New York metrosunda yarı çıplak eylem #4

  New York metrosunda yarı çıplak eylem #5

  New York metrosunda yarı çıplak eylem #6

  New York metrosunda yarı çıplak eylem #7


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir