Euro
10.7317
-0.14%
Dolar
9.2651
0.04%
Altın
525.53
-0.16%
Borsa
1.41
0%
Bitcoin
578.957
3.46%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C

  New York polisi başkana yine sırtını döndü

  New York polisinin meslektaşlarının öldürülmesine tepkisi sürüyor. Polisler bugün düzenlenen cenaze töreninde Belediye Başkanı'na yine sırtını döndü.
  • 04.01.2015 - 21:03
  New York polisi başkana yine sırtını döndü

  New York’ta siyahilere uygulanan polis şiddetine karşılık iki polisin intikam amaçlı öldürülmesiyle başlayan polis tepkileri sürüyor. Geçtiğimiz hafta intikam eyleminde öldürülen polislerden birinin cenazesinde ortaya çıkan sırt dönme eylemi bugün yine tekrarlandı.

  POLİSLER YİNE SIRTINI DÖNDÜ

  Öldürülen polislerden Wenjian Liu'nun cenaze töreni bugün Brooklyn'de düzenlendi. Cenaze töreninde New York Belediye Başkanı Bill de Blasio konuşma yaptığı sırada polislerin çoğu başkana yine sırtını döndü.

  New York polisi başkana yine sırtını döndü #1

  NEW YORK POLİSİ KAZAN KALDIRDI

  Polislerin otoriteye karşı ilk tepkisi geçen hafta sonu öldürülen diğer polis Rafael Ramos için düzenlenen cenaze töreninde yaşanmıştı. Cenazeye katılan binlerce polis kürsüye çıkıp konuşma yapan Belediye Başkanı Bill de Blasio'ya sırtını dönmüştü. Bu hareket ABD’de önemli bir rahatsızlık ve saygısızlık sembolü. Çünkü Belediye Başkanı kent emniyet müdürünü atadığından, polisin de patronu olarak görülüyor. Sonuç olarak üniformalı polis, patrona sırtını dönmüş oluyor.

  New York polisi başkana yine sırtını döndü #2

  New York polisi başkana yine sırtını döndü #3

  New York polisi başkana yine sırtını döndü #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir