Petrol
92.86
0.56%
Euro
18.2577
0.07%
Dolar
17.9626
0.27%
Altın
1.025
0.36%
Borsa
2941
0.97%
Bitcoin
430.755
-0.70%
23ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 23 C

  Nur Partisi: Mursi dışlanmamalı

  Mısır'da Nur Partisi Genel Başkanı Halid Alimuddin, Muhammed Mursi'nin dışlanmaması gerektiğini söyledi.
  • 08.07.2013 - 00:50
  Nur Partisi: Mursi dışlanmamalı

  Nur Partisi: Mursi dışlanmamalı #1

  Mısır'da, Selefi görüşlü Nur Partisi, askeri darbeyle görevinden uzaklaştırılan Mısır'ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve taraftarı Müslüman Kardeşler Hareketi'ni dışlamadan, ortak bir yol haritası hazırlamak için çalışma başlattığını duyurdu.

  "UYUM SAĞLAMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ"

  Muhammed Mursi’nin eski danışmanı ve Nur Partisi Genel Başkanı Halid Alimuddin,  AA muhabirine yaptığı açıklamada, son gelişmeler üzerine partisinin inisiyatif alarak siyasi partiler arasında uyum sağlanması için taraflarla görüşmeye başlayacağını açıkladı.

  “Mısır İçin Çıkış Yolu” girişimini başlattıklarını ifade eden Alimuddin, “Yeni yol haritası Mısır için güvenli çıkış yolunu amaçlıyor” dedi.   

  "SAAT GERİ DÖNDÜRÜLEMEZ"

  Mursi’nin tekrar görevine iadesinin mümkün olmadığını ve İhvan'ın bu gerçeği kabul etmesi gerektiğini ifade eden Alimuddin, “Saat geri döndürülemez” ifadesini kullandı.

  Girişim hakkında fazla bilgi vermeyen Alimüddin, yetkili tüm taraflarla görüşmeye başlayacağını ancak burada en büyük zorluğun Hürriyet ve Adalet Partisi ile yaşanacağını kaydetti.

  Alimüddin, “Her ne olursa olsun Hürriyet ve Adalet Partisi sürecin dışına itilmemelidir” dedi.

  Halid Alimuddin, Mursi taraftarı protestoculara askerlerin ateş açması sonucu ölümlerin yaşandığının resmi olarak açıklanmadığını ancak bu tür girişimlerin kabul edilemez olduğunu da sözlerine ekledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir