Petrol
111.57
-0.05%
Euro
17.467
-0.07%
Dolar
16.7447
-0.06%
Altın
975.79
-0.03%
Borsa
2444
-1.57%
Bitcoin
322.757
0.04%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  Obama ABD Başkanı olarak son kez iki hindiyi affetti

  ABD Başkanı Barack Obama, Şükran Günü öncesinde Beyaz Saray'ın ev sahibi olarak son kez iki hindiyi affetti.
  • DHA
  • 24.11.2016 - 02:42
  Obama ABD Başkanı olarak son kez iki hindiyi affetti

  Obama ABD Başkanı olarak son kez iki hindiyi affetti #1

  Obama Beyaz Saray'ın bahçesinde düzenlenen geleneksel törene bu yıl kızları Malia ve Sasha yerine yeğenleri Austin ve Aron ile katıldı.

  "BU GELENEĞİ SÜRDÜRECEĞİZ"

  Espri dolu bir konuşma yapan Obama, kızlarının Beyaz Saray'dan ayrılmalarından sonra hindi bağışlama töreninin biteceğini sandıklarını belirtti ve "Ama bilmedikleri bir şey var. Onlara söylemedim ama, Beyaz Saray'dan çıktıktan sonra da bu geleneği sürdüreceğiz" dedi.

  KIZLARI KATILMADI

  Kızlarının hindiler hakkında yaptığı şakalar nedeniyle utandıklarını söyleyen Obama, "Bu yıl başka programlardan dolayı katılamadılar. Ama işin gerçeği şu, benim şakalarıma daha fazla dayanamadılar" diye konuştu. Obama, Şükran Günü'nün ABD'nin geleneksel olarak kutladığı önemli bir gün olduğunu, sevgi, aile, birlik gibi kavramları güçlendirdiğini ifade etti.

  Obama ABD Başkanı olarak son kez iki hindiyi affetti #2

  Obama ABD Başkanı olarak son kez iki hindiyi affetti VİDEO

  AMERİKAN HALKINA TEŞEKKÜR

  20 Ocak'ta başkalık görevini Donald Trump'a devredecek olan Obama, "Bu Şükran Günü'nde, sekiz yıl boyunca bana güvenen, bizlere yakınlık gösteren Amerikan halkına teşekkür etmeyi bir borç biliyorum" dedi.

  Obama konuşmasının ardından, Amerikalıların Twitter üzerinden verdiği oylarla seçilen 18'er kiloluk Tater ve Tod adlı hindilerin canlarını bağışladı. Affedilen hindilerin, Virginia eyaletinde bir çiftliğe yollanacakları belirtildi.

  Obama ABD Başkanı olarak son kez iki hindiyi affetti #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir