Euro
10.1047
1.21%
Dolar
8.3716
0.79%
Altın
477.76
0.26%
Borsa
1.345
1.1%
Bitcoin
411.704
-8.76%
18ºC
İstanbul
Bulutlu 18 C
  Obama Beyaz Saray muhabirlerine yemek verdi

  Obama Beyaz Saray muhabirlerine yemek verdi

  Geleneksel Beyaz Saray Muhabirleri Derneği Akşam Yemeği’ne katılan ABD Başkanı Barack Obama, espirileriyle katılımcıları kahkahaya boğdu.
  • CHA
  • 27.04.2015 - 09:18

  ABD Başkanı’nın tüm medyanın önünde sahneye çıkıp kendisi ile alay etmesi olarak bilinen Beyaz Saray Muhabirleri Derneği Akşam Yemeği, medya, siyaset, sanat, eğlence ve iş dünyasından yüzlerce ünlüyü buluşturdu. Amerika Birleşik Devlerileri Başkanı Barack Obama espirileriyle geceye damga vurdu.

  Obama Beyaz Saray muhabirlerine yemek verdi #1

  KIZGIN ÇEVİRMEN LUTHER

  Gecenin en ilgi çekici anı ‘Çevirmen Luther’in salona gelmesinin ardından yaşandı. Başkan Obama Luther’i ‘Benim kızgın çevirmenim’ şeklinde tanıttı.

  Luther, Başkan Obama’nın konuşmasının ardından o sözleriyle ‘aslında ne demek istediğini’ kızgın ve alaycı şekilde anlatmaya başladı. Luther, Başkan Obama’nın “Hızla değişen dünyamızda Beyaz Saray Muhabirleri Yemeği gibi gelenekler önemlidir” sözünü, “Gerçekten. Bu yemek de neyin nesi böyle? Niye buraya gelmem gerekiyor?” şeklinde çevirmesi salondaki izleyicileri kahkahaya boğdu.

  Obama ve kızgın çevirmeni konukları kahkahaya boğdu İZLE

  Obama Beyaz Saray muhabirlerine yemek verdi #2

  Obama Beyaz Saray muhabirlerine yemek verdi #3

  "MECLİS BAŞKANI NETANYAHU'YU CENAZEME DAVET ETTİ"

  Başkanlığı döneminde yaşlandığını ve saçlarının beyazladığını ima eden Obama, “Çok yaşlı görünüyorum. John Boehner, (Temsilciler Meclisi Başkanı) Netanyahu’yu cenaze törenimde konuşması için daha şimdiden davet etti” dedi.

  Obama Beyaz Saray muhabirlerine yemek verdi #4

  Obama, bu sözleriyle Beyaz Saray’ın bilgisi olmadan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’yu, ABD Kongresi’nde konuşma yapmaya davet ederek iki ülke ilişkilerini geren Temsilciler Meclisi Başkanı John Boehner’e göndermede bulundu.

  CLINTON'U ES GEÇMEDİ

  Obama, Demokratların 2016 Başkanlık yarışındaki en güçlü odayı olarak gösterilen Eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’ı unutmadı.

  Clinton’ın New York’tan lowa eyaletine VAN tipi bir araç ile 15 saat süren bir kara yolculuğu yapmasına takılan Obama, “Bir arkadaşım var. Sadece birkaç hafta önce milyon dolarlar kazanıyordu. Ama şimdi Iowa’da bir VAN’da yaşıyor” dedi.

  Obama Beyaz Saray muhabirlerine yemek verdi #5

  FIRST LADY ÇOK BEĞENİLDİ

  Firsy Lady Michelle Obama ise gecede en beğenilen isimler arasında yer aldı. First Lady'nin saçı dikkat çekti.

  Obama Beyaz Saray muhabirlerine yemek verdi #6

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir