Euro
10.0365
-0.32%
Dolar
8.4381
-0.21%
Altın
492.59
-0.93%
Borsa
1.393
0.09%
Bitcoin
347.902
6.41%
34ºC
İstanbul
Güneşli 34 C

  Obama: Bu bir soğuk savaş değil

  Avrupa turuna çıkan ABD Başkanı, Kırım kriziyle ilgili, "Yaşananları yeni bir soğuk savaş olarak nitelemek doğru olmaz." ifadelerini kullandı.
  • 27.03.2014 - 08:50
  Obama: Bu bir soğuk savaş değil

  Obama: Bu bir soğuk savaş değil #1

  Avrupa Birliği zirvesine katılan Obama, toplantı sonrası Avrupa Konseyi Başkanı Herman Von Rompuy ile basının karşısına geçti.

  Obama: Bu bir soğuk savaş değil #2

  RUSYA'NIN ENERJİ SEKTÖRÜ

  Toplantıda Rusya'nın Ukrayna'da daha ileri gitmesi durumunda alınacak önlemleri konuştuklarını belirten Obama, bu önlemlerin özellikle Rusya'nın enerji sektörüne yönelik olacağını vurguladı. Toplantı sürdüğü sıralarda bina önünde gelen aktivistler, liderler aleyhine gösteri düzenledi ve savunma bütçelerinin azaltılmasını talep etti.  

  "RUSYA'YI SİLAH ZORUYLA KIRIM'DAN ÇIKARAMAYIZ"

  Yaşananları yeni bir soğuk savaş olarak nitelemenin doğru olmayacağını belirten ABD Başkanı, "Rusya'yı silah zoruyla Kırım'dan çıkaramayız" dedi. Obama, "Rusya'nın Kırım'dan çıkarılması ya da bölgede tansiyonun düşürülmesi için askeri yollar kullanmak işe yaramaz. Ancak hep birlikte tepkimizi göstermeye devam ettikçe, Rus halkı güvenlik, refah ve itibarın kaba kuvvetle elde edilemeyeceğini anlayacaktır" dedi. Avrupa turuna devam eden Obama, bugün de İtalya'nın başkenti Roma'da temaslarda bulunacak.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir