Euro
15.3634
0.80%
Dolar
13.6014
0.92%
Altın
802.4750
0.17%
Borsa
1954
0.45%
Bitcoin
525.031
4.61%
1ºC
İstanbul
Bulutlu 1 C

  Obama kayınvalidesiyle köpeğini kıyasladı

  Seçim çalışmaları için konuşan Obama, lafı birden köpeği ve kayınvalidesine getirdi.
  • 17.08.2012 - 09:19
  Obama kayınvalidesiyle köpeğini kıyasladı

  Obama kayınvalidesiyle köpeğini kıyasladı #1

  ABD Başkanı Barack Obama, çarşamba günkü seçim kampanyası konuşmasında bir pot kırarak "Köpeğim Bo, kayınvalidemden daha karizmatiktir" diye konuştu

  ABD'de kasım ayında yapılacak başkanlık seçimleri için seçim turuna devam eden Obama, Iowa eyaletinin Davenport şehrinde yaptığı seçim konuşmasında, eşi, çocukları, kayınvalidesi Marian Robinson ve köpeği Bo'dan da bahsetti. Başkan Obama gülerek "Eşim konuşmaya başladığı vakit onun söylediklerini takip etmek bana zor geliyor, çünkü evimizin içinde, en başta eşimin olduğu, daha sonra kızlarım, Bo, kayınvalidem ve benim geldiğim bir karizma hiyerarşisi var" dedi.

  Aile içinde sıralama yaparken kayınvalidesinin ismini köpeği Bo'dan sonra söyleyen Obama, konuşmasının devamında kayınvalidesini sevdiğini belirterek, "Açık olmak gerekirse, eşim Michelle'in güzelliğini aldığı kayınvalidem Bo'dan önce geliyor" diye konuştu. Obama ailesinin sevilen üyesi "Portekizli yüzücü köpeği" olarak bilinen Bo, Obama'ya seçim kampanyasında yardım ediyor. Seçim kampanyası için oynadığı reklam filminde ses efektiyle Amerikan halkına seslenen Bo, Obama'nın başkaları gibi hayvanlara eziyet eden bir ABD'li olmadığı söyleyerek: "Oyunuzu hayvansever başkan adayına verin" diyor.


  Görüş Bildir