Euro
15.5856
0.32%
Dolar
13.7832
0.47%
Altın
788.88
0.3%
Borsa
1.919
0.45%
Bitcoin
704.036
-3.04%
16ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 16 C

  Obama posterinin tasarımcısı hayal kırıklığı yaşıyor

  Obama'yı, başkanlık kampanyası sırasında sembole dönüştüren ünlü 'Hope' posterinin tasarımcısı, Obama'nın başkanlığına kırık not verdi.
  • 29.05.2015 - 10:21
  Obama posterinin tasarımcısı hayal kırıklığı yaşıyor

  Obama posterinin tasarımcısı hayal kırıklığı yaşıyor #1

  Esquire dergisine konuşan Shepard Fairey, "Obama gerçekten zor bir zamanlar geçirdi" derken 'Umut' posterinin vaadettiklerinin yanına bile yaklaşamadığını savundu.

  Fairey, özelikle dış politika ve NSA'in dinleme skandalları nedeniyle Obama'nın notunu kırarken, "İnsansız hava araçları, içeride dinleme olaylarının olacağı hiç aklıma gelmezdi" dedi.

  Obama posterinin tasarımcısı hayal kırıklığı yaşıyor #2

  "CESUR OLMADIĞI İÇİN..."

  2008'de Obama'nın kampanyasına büyük destek veren sanatçı, başkanla birkaç kez buluştuğunu ve kendisinin 'kaliteli bir insan' olduğuna dair düşüncesini dile getirirken, başkanın kötü performansını ise Obama'nın kontrolü dışındaki olaylara bağladı. Fairey, "Cesur olmadığı için ona geçer not vermiyorum. Ama bence sistem baştan yenilenmeli. Bir kere siyasetin içinden parayı çıkarmakla ilk adım atılabilir" dedi.

  Obama posterinin tasarımcısı hayal kırıklığı yaşıyor #3

  "AMERİKALILAR CAHİL VE TEMBEL"

  Amerikan halkını da eleştiren sanatçı "Bunu söylemekten nefret ediyorum ama kayıtsız ve cahil olmayan bir topluma ihtiyacımız var. Amerikalılar cahil ve tembel" dedi. 2016'da kime oy vereceği sorulduğunda ise Fairey Demokrat aday Hillary Clinton'la kafalarının birçok konuda uyuştuğunu söyledi ancak "Kampanya finansmanı yapısı beni kızdırıyor, çünkü aradaki farkları çok dramatik bir şekilde kapatıyor" dedi.

  ABD'nin para toplayarak siyasi kampanya yapmaya dayalı seçim sistemini de eleştiren Fairey, "Mevcut kaynakları ya da çalışma arzusu olan bazı tipte insanlar bağışçılardan çok fazla para kazanıyor. Dolayısıyla başkan olduğunuzda sözünü dinleyeceğiniz insanlar da sizin en büyük bağışçılarınız, şirketler, özel çıkar grupları oluyor. Ben kapitalizm karşıtı değilim ama kapitalizmin daha iyi hakemlere ihtiyacı var" diye konuştu.

  Obama posterinin tasarımcısı hayal kırıklığı yaşıyor #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir