Obama Romney ile görüşecek

Obama Romney ile görüşecek

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, Obama ile Romney'nin yarın Beyaz Saray'da birlikte özel bir öğle yemeği yiyeceği belirtildi.

Açıklamada, ikilinin seçimlerden sonraki ilk buluşması olacağına işaret edilen görüşmenin basına kapalı yapılacağı ifade edildi.

Beyaz Saray Sözcüsü Jay Carney, günlük basın brifinginde, görüşmede sadece Obama ve Romney'nin bulunacağı bilgisini verdi.

Obama, seçimlerin sonucunun belli olmasından sonraki zafer konuşmasında, Cumhuriyetçi rakibi Romney ile temas kurma ve onun fikirlerinden yararlanma niyetini ortaya koymuştu.

MALİ UÇURUM GÜNDEME GELECEK

Görüşmede, ülkenin en acil sorunlarından ''mali uçurum'' konusunun da gündeme gelmesi bekleniyor.

Carney, ''Görüşmede birçok konu ele alınacak. Başkan Obama, Romney'nin (Utah'da yapılan 2012 Kış Olimpiyatları) olimpiyatları çok başarılı yönettiğine dikkati çekmişti. Romney, elbette başarılı bir işadamı ve Başkan'ın faydalı bulacağı bazı fikirlere sahip olduğuna eminim'' diye konuştu.

Görüşmenin nasıl ayarlandığıyla ilgili bir soru üzerine ise Carney, Obama'nın bu konudaki niyetini hatırlatarak, ''Dolayısıyla iki tarafın ekipleri bir araya geldi ve bir buluşma için zaman ayarlama çalışmasına girişti ve bu zaman da yarın'' dedi.