Euro
10.3678
-0.29%
Dolar
8.7373
0.21%
Altın
495.67
-0.3%
Borsa
1.391
-1.63%
Bitcoin
315.936
-3.22%
22ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 22 C

  Obama: Trump mantıksız ve bilgisiz birisi

  ABD Başkanı Barack Obama, Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı Donald Trump'ı "mantıksız ve bilgisiz" olmakla suçladı.
  • Ajanslar
  • 09.09.2016 - 04:27
  Obama: Trump mantıksız ve bilgisiz birisi

  Obama: Trump mantıksız ve bilgisiz birisi #1

  Obama ASEAN Zirvesi için bulunduğu Laos'tan ayrılmadan önce yaptığı açıklamada, "Trump ağzını her açtığında, başkanlık için yeterli nitelikte olmadığını kanıtlıyor" dedi.

  TRUMP, PUTİN'İN OBAMA'DAN DAHA İYİ BİR LİDER OLDUĞUNU SÖYLEMİŞTİ

  Trump Çarşamba günü New York'ta katıldığı bir forumda, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in ABD Başkanı Barack Obama'dan çok daha iyi bir lider olduğunu söylemiş ve Kasım ayındaki seçimi kazanması durumunda ''Putin'le iyi bir ilişki kuracaklarını düşündüğünü'' belirtmişti.

  DÜNYA LİDERLERİYLE GÖRÜŞMEK CİDDİ BİR İŞ

  Obama son 1 hafta içinde önce Çin'de G20, ardından Laos'ta Asean (Güneydoğu Asya Ülkeler Birliği) Zirvesi'ne katıldığını hatırlatarak, 'dünya liderleriyle görüştüğünü ve bunun ciddi bir iş olduğunu' söyledi. Obama "Ne konuştuğunuzu bilmek ve ev ödevinizi iyi yapmak zorundasınız. Ağzınızdan çıkan kelimeler üzerinde düşünülmüş ve uygulanabilir politikaları yansıtmalı" dedi.

  KAMUOYU TRUMP'I SORGULAMALI

  Obama ayrıca kamuoyu ve basını "Trump'ın çelişkili, mantıksız ve bilgisiz görünen açıklamalarını" dinleyip sorgulamaya çağırdı.Putin, geçen yıl sonunda yaptığı basın toplantısında Trump için "parlak ve yetenekli biri" demişti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir