Euro
10.3223
0.04%
Dolar
8.8166
-0.01%
Altın
496.04
-0.03%
Borsa
1.392
0.51%
Bitcoin
380.527
-0.44%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 17 C

  Obama'dan Romney'e Romnesia teşhisi

  Rakibi Romney için "Romnesia" teşhisi koyan Obama, "hastalığın" çaresini de önerdi: "Obamacare"
  • 19.10.2012 - 23:03
  Obama'dan Romney'e Romnesia teşhisi

  Obama dan Romney e Romnesia teşhisi #1

  ABD Başkanı Barack Obama, başkanlık seçimlerindeki rakibi Cumhuriyetçi Parti'nin adayı Mitt Romney'ye, savunduğu pozisyonları sürekli değiştirmesi nedeniyle hastalık teşhisi koydu: ''Romnesia''

  ABD'de kasım ayında yapılacak başkanlık yarışında adaylar, birbirlerine lakaplar takmaya devam ediyor.

  TEŞHİSİ KOYDU

  Seçimlerdeki kritik eyaletlerden Virginia'da George Mason Üniversitesi'nde 9 bin civarındaki destekçisine hitap eden Obama, Romney'ye ''Romnesia'' teşhisi koydu.

  Obama, ''Seçimlere 18 gün kala, 'bay aşırı muhafazakar', sizden, kendisinin son bir yıl içerisinde söylediği herşey hakkında şaka yaptığını düşünmenizi istiyor. Size, (aşırı muhafazakar) Çay Partisi hareketi için ideal aday olduğunu söyledi, şimdi birdenbire, 'ne, kim, ben mi?' diyor. Kendi pozisyonlarının ne olduğunu unutuyor ve sizin de unutacağınızı hesaplıyor. Romney'nin içinden geçtiği bu sağlık durumuna bir ad bulmamız gerekiyor. Bence buna 'Romnesia' demek lazım'' diye konuştu.

  ÇÖZÜM ÖNERİSİ DE HAZIR: OBAMACARE

  Obama, rakibi Romney için ayrıca 'Doktor değilim, ancak sizinle bu hastalığın bazı belirtilerinin üzerinden geçmek istiyorum, çünkü kimsenin buna yakalanmasını istemem'' dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir