Euro
15.1758
-0.36%
Dolar
13.6211
-0.21%
Altın
782.6470
-0.69%
Borsa
1987
-0.51%
Bitcoin
502.948
-0.51%
5ºC
İstanbul
Çok bulutlu 5 C

  Obama'ya askeri darbe planlayan askerler yakalandı

  Amerika ordu içinde yapılanan ve hükümeti devirmeye yönelik faaliyet gösteren askerleri konuşuyor.
  • 29.08.2012 - 08:47
  Obama'ya askeri darbe planlayan askerler yakalandı

  Güneydoğu Georgia'da dört asker ordu içinde kurdukları anarşist örgütün sırlarını korumak için bir eski asker ve arkadaşını öldürdü. Anarşist örgütün suikast silahları ve bomba mühimmatı depoladıkları bildirildi.

  Obama ya askeri darbe planlayan askerler yakalandı #1

  HÜKÜMETİ DEVİRME PLANI

  Long County yerel savcısı Isabel Pauley, muvazzaf ve emekli bir grup askerin hükümeti devirmeye yönelik planlar dâhilinde en az 87.000 dolar harcadığını iddia ederek "Bu terör örgütü sadece plan yapıp konuşmakla kalmadı. Kanıtlar işledikleri cinayetten önce de grubun planları doğrultusunda adımlar attığını gösteriyor" şeklinde konuştu.

  ESKİ ASKER HÜKÜM GİYDİ

  Ordu içindeki grubun dört elemandan biri olan Micheal Burnett savcının iddialarını destekleyen bir ifade verdi. 26 yaşındaki eski asker kasıtsız adam öldürme ve yasadışı örgüt kurma suçlarından hüküm giydi. Burnett ayrıca savcı tarafından grubun lideri olarak görülen Isaac Aguiguni, Anthony Peden ve Christopher Salmon aleyhinde de ifade vermeyi kabul etti.

  Obama ya askeri darbe planlayan askerler yakalandı #2

  ÖRGÜTÜN ADI: F.E.A.R

  Savcı Pauley'in iddiasına göre örgüt kendine Forever Enduring Always Ready (Daima Dayanıklı Her Zaman Hazır) ifadesinin baş harflerini alarak F.E.A.R (Korku) adını vermişti.

  Savcının iddialarına göre örgüt hükümeti devirme ve devlet başkanına suikast düzenleme hazırlığı içindeydi


  Görüş Bildir