Petrol
110.29
1.08%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
488.316
4.05%
16ºC
İstanbul
Güneşli 16 C

  Oğlu IŞİD'in elinde olan anneden IŞİD'e bağışlayın mesajı İZLE

  IŞİD'in elindeki ikinci ABD'li Steven Sotloff'un annesi, IŞİD'e "Oğlumun canını bağışlayın" diye seslendi.
  • 28.08.2014 - 09:45
  Oğlu IŞİD'in elinde olan anneden IŞİD'e bağışlayın mesajı İZLE

  anne

  IŞİD terör örgütünün esir aldığı Amerikalı serbest gazeteci Steven Joel Sotloff'un annesi Shirley Sotloff, örgüt lideri Ebu Bekir el-Bağdadi'den, oğlunun serbest bırakılmasını istedi.

  "OĞLUM ONURLU BİR ADAM"

  CNN'de yayınlanan Al Arabiya'ya ait videoda, IŞİD lideri Bağdadi'ye seslenen anne Sotloff, ''Ben Shirley Sotloff. Oğlum Steven elinizde. Steven tiranların elindeki Müslümanların acılarını haber yapmak üzere Ortadoğu'ya giden bir gazetecidir. Steven, sadık ve cömert bir oğul, kardeş ve torun'' diye konuştu. Anne Sotloff, ''Oğlum onurlu bir adam ve her zaman zayıfa yardımcı olmaya çalışmıştır'' ifadesini kullandı.

  Oğlu IŞİD'in elinde olan anneden IŞİD'e bağışlayın mesajı İZLE

  "OĞLUMU SERBEST BIRAKMANIZI RİCA EDİYORUM"

  Gazetecinin, ABD hükümetinin yaptığıyla ilgili hiçbir kontrolü bulunmadığını belirten anne Sotloff, oğlunun ABD'nin eylemlerinden sorumlu tutulamayacağını kaydetti. Sotloff, Bağdadi'ye şöyle seslendi;

  ''Her daim bildiğim, siz halife, bağışlayabilir. Sizden oğlumu serbest bırakmanızı rica ediyorum. Bir anne olarak, sizden merhametli olmanızı ve oğlumun hiçbir kontrole sahip olmadığı konularda cezalandırılmaması için adalet istiyorum. Sizden otoritenizi kullanarak onun hayatını bağışlamanızı ve Ehl-i kitabı himaye eden Hazreti Muhammed'in örneğine göre davranmanızı istiyorum. Ben her annenin istediğini, çocuklarının çocuklarını görmeyi istiyorum. Sizden bunu bana bağışlamanızı rica ediyorum.''

  Oğlu IŞİD in elinde olan anneden IŞİD e bağışlayın mesajı İZLE #2

  OĞLUNUN GÜVENLİĞİ İÇİN BUNU GİZLİ TUTMUŞTU

  Florida eyaletinde yaşayan 31 yaşındaki Steven Sotloff'un, Ağustos 2013'te Suriye'de kaybolmasına rağmen annesi oğlunun zarar görebilme ihtimali yüzünden bunu gizli tutmuştu. Katar, Yemen, Suudi Arabistan ve Türkiye'ye seyahat eden Sotloff, en son Suriye'de bulunuyordu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir