Petrol
92.88
-2.33%
Euro
18.2271
-0.15%
Dolar
17.9175
-0.23%
Altın
1.024
-0.33%
Borsa
2913
1.96%
Bitcoin
431.650
-1.41%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C
  Öldürülen Müslüman gençlerin arkadaşı: Tehdit edildiler

  Öldürülen Müslüman gençlerin arkadaşı: Tehdit edildiler

  Öldürülen Müslüman gençlerin arkadaşı Kenan Demir, ABD'de Müslüman gençlerin komşuları tarafından öldürülmesiyle ilgili konuştu. Demir, arkadaşının eşi başörtülü olduğu için bir süre sonra sürekli baskı ve tehdide maruz kaldığını anlattı.
  • 14.02.2015 - 07:17

  Öldürülen Müslüman gençlerin arkadaşı: Tehdit edildiler #1

  ABD'de öldürülen Müslüman gençlerin arkadaşı Kenan Demir A Haber' canlı yayınında şu açıklamalarda bulundu:

  ''Bir buçuk yıldır aynı apartmanda yaşıyorken tehdit edilmedi. Evlendikten sonra başörtülü eşiyle eve gelmesi komşusunu rahatsız etti ve tehditler almaya başladı.''

  Üç Müslüman genç başörtüsü nedeniyle öldürüldü

  "EYALET VE MEDYA, OLAYI KAPATMAYA ÇALIŞTI"

  Kuzey Carolina eyaletinin ve Amerikan medyasının olayın üzerini kapatmaya çalıştığını ifade eden Demir, Anadolu Ajansı'na şu açıklamalarda bulunmuştu:

  "Babasından ve erkek kardeşinden aldığım bilgiler doğrultusunda, katil zanlısı Deah'ın yan komşusu. Bu kişi, daha önce de Deah'ın eşine 'sen neden başörtüsü örtüyorsun, siz neden Müslümansınız, ne işiniz var Amerika'da, niçin burada yaşıyorsunuz' diye tehditler yağdırıyordu. Son bir iki haftadır tehdit edip, silahını da göstermiş. Deah ve ailesi, bu kişinin çok ileri gidebileceğini düşünmemişti."

  "Ama keşke gereken önlem alınsaydı ve Deah da hayallerini gerçekleştirebilseydi. Deah, eşi Yusor Muhammed Ebu Salha ve baldızı Razan Muhammed'e yapılan katliamı, Amerika'daki Müslümanlar feci bir şekilde kınıyor, herkes ayaklandı."

  "BU KADAR KALİTELİ BİR İNSANIN IRKÇI BİR ADAM TARAFINDAN ÖLDÜRÜLMESİ..

  Demir, cinayetten sonra teslim olan katil zanlısı Craig Stephen Hicks'in, tepkilerden dolayı şu an bulunduğu hapishaneden, başka bir hapishaneye taşındığını dile getirdi.

  Deah Barakat'ı çocukluğundan itibaren tanıdığını belirten Demir, "Islamic Center of Raleigh'de yaklaşık 15 yıldır beraber namaz kılıp, Ramazan aylarını beraber geçirirdik. En son Pazar günü babasıyla beraberdik. Bu kadar kaliteli bir insanın ırkçı bir adam tarafından öldürülmesi hayatımı altüst etti" ifadelerini kullandı.

  Öldürülen Müslüman gençlerin arkadaşı: Tehdit edildiler #2

  "KEŞKE ORADA OLABİLSEYDİM""

  Türkiye saatiyle akşam 20.30'da Islamic Center of Raleigh'de Deah'ın cenazesinin kaldırılacağını bildiren Demir, "Keşke orada olabilseydim" dedi.

  Demir, Deah'ın ailesinin Türkiye sevdalısı olduğuna değinerek, "Annesi ve babası, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı çok sever. Buluştuğumuzda her zaman Cumhurbaşkanımızın, Müslüman alemi için yaptığı güzellikleri konuşurlardı. Bu ailenin çocuğunun bizden alınması, beni çok üzüyor" diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir