Euro
9.3457
0.11%
Dolar
7.8247
-0.01%
Altın
447.23
0.05%
Borsa
1.284
0%
Bitcoin
151.749
6.33%
8ºC
İstanbul
Çok bulutlu 8 C
  Özbekistan Devlet Başkanı'nın kızları kavga etti

  Özbekistan Devlet Başkanı'nın kızları kavga etti

  Özbekistan Devlet Başkanı İslam Kerimov'un büyük kızı, kardeşini babasının iktidarını büyülerle baltalamakla suçladı.
  • 19.10.2013 - 07:22

  Özbekistan Devlet Başkanı nın kızları kavga etti #1

  Özbekistan’ın zirvesindeki iki kız kardeşin kavgası büyüyor. Devlet Başkanı İslam Kerimov’un sağ kolu olan en büyük kızı Gülnara, kardeşi Lola’yı, büyücülere başvurup babasının iktidarını baltalamakla suçladı.

  BÜYÜCÜLERLE DOST 

  Pop yıldızı, moda tasarımcısı, diplomat ve iş kadını kimlikleriyle Özbekistan’ın en tanınan yüzü olan Gülnara Kerimova (40), Instagram hesabına, 'Ailenin bir bölümü hizmet verirken, büyücülerle dost olan diğer bölümü zarar veriyor' diye yazdı. Gülnara, beş yaş küçük kızkardeşi Lola’yı zimmetine para geçirmek ve dini eserlere zarar vermekle de suçladı.

  YILLARDIR SÜREN HUSUMET

  Gösterişli yaşamıyla bilinen ablasının aksine fazla göz önünde olmamayı tercih eden Lola Kerimova-Tillayeva’nın geçen ay BBC Özbekçe’ye verdiği röportaj, kardeşler arasında yıllardır süren husumeti ortaya çıkarmıştı.

  12 YILDIR KONUŞMUYORLAR

  Özbekistan’ın UNESCO Daimi Temsilcisi olan, eşi ve üç çocuğuyla Cenevre’de yaşayan Lola, üç yıl aynı kentte ülkesinin BM Daimi Temsilcisi olarak görev yapan ablasıyla 12 yıldır konuşmadığını, aile toplantılarında bile yan yana gelmediklerini söylemişti. Lola, ablasının, babasının halefi olma ihtimalinin de düşük olduğunu savunmuştu.

  ÜLKEYİ DEMİR YUMRUKLA YÖNETİYOR

  20 yıldan uzun süredir iktidarda olan ve ülkeyi demir yumrukla yönetmekle eleştirilen babasıyla yılda sadece üç defa görüştüklerini söyleyen Lola, çocuk işçiliği ve radikal dinciliğin güçlenmesi gibi konulardaki açıklamalarıyla da babasının iktidarına mesafeli olduğunu ortaya koymuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir