Dolar
7.5555
0.1166%
Euro
8.9623
0.0938%
Altın
1950.56
0.3276%
Borsa
1111.96
0.117%
G. Altın
473.93
0.468%
Bitcoin
82990.94
0.4052%
23ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 23 C

  Özgür Suriye Ordusu'ndan PKK'ya: Sizi yok ederiz

  Özgür Suriye Ordusu PKK'yı uyardı: "Esad'ı desteklemeyi bırakın, yoksa sizi yok ederiz"
  • 22.07.2012 - 17:29
  Özgür Suriye Ordusu'ndan PKK'ya: Sizi yok ederiz

  Özgür Suriye Ordusu ndan PKK ya: Sizi yok ederiz #1

  Özgür Suriye Ordusu Selahattin Eyyubi Birliği, görüntülü bir bildiri yayınlayarak son günlerde yaşanan olaylar ile bazı yerlerde 'Kürdistan' adı altında yönetime el koymaları üzerine PKK'yı kesin bir dille uyardı.

  "YOK EDERİZ"

  Selahattin Eyyubi Birliği komutanı yaptığı açıklamada şöyle denildi: "Özgür ordu katil PKK'yı uyardı. Esad'ı desteklemeyi bırakın; yoksa sizi yok ederiz. Genel olarak Kürt bölgelerinin ve özellikle Afrin Bölgesi'nin yaşadığı ve gördüğü vahşet ve katil PKK tarafından yapılan bu vahşet son günlerde artmıştır. Zira katil PKK güçleri Esad güçleri ile birlikte çalışıp Kürt vatandaşlarımızı öldürdü ve kaçırdılar. Katil PKK güçleri Suriye intifadasını destekleyen Kürt kardeşlerimizi hedef almaktadır ve son olarak dün Afrin İlçesi'nde katil PKK güçleri sivil Kürt kardeşlerimize saldırdı ve çatışmalar yaşandı. Katil PKK güçleri evleri basıyor, vatandaşların araçlarını yakıyor ve namuslu bütün insanları öldürmeye çalışıyor. Bilinsin ki biz bölgeye bütün gücümüzle müdahale etmedik henüz ve biz Kürtlerin birbirine düşmemesi için dün geri çekildik.

  "PKK ESAD'I DESTEKLEMEKTEN VAZGEÇSİN"

  Biz Selahattin Eyyubi Birliği olarak katil PKK güçlerini uyarıyoruz ve Suriye halkının yanında  olduğumuzu yeniden belirtiyoruz. Hep beraber mücadele vermeye devam edeceğiz. Biz Kürtler olarak da tek bilek olduğumuzu ve halkın tarafında olduğumuzu da açıklıyoruz. Suriye intifadası kırmızı çizgidir ve karşımıza duran herkes hedefimizde olacağını bilmelidir. Irkı ne olursa olsun ona acımayacağız, hiç kimse kendi kendine yönetime el koymasın ve Suriye bayrağı haricinde bir bayrak açmasın. Biz bölgede Esad güçlerine karşı yapılan bütün operasyonları yaptığımızı da bildiriyoruz ve katil Esad güçlerine önümüzdeki günlerde daha ağır darbelerde bulunacağız. Bütün tutuklularımızın serbest bırakılmasını talep ediyoruz ve katil PKK'nın katil Esad'ı desteklemesinden vazgeçmesini istiyoruz."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir