Euro
10.1557
-0.05%
Dolar
8.6515
-0.15%
Altın
493.15
0.32%
Borsa
1.391
-0.07%
Bitcoin
374.646
-2.46%
22ºC
İstanbul
Bulutlu 22 C

  Pakistan Başbakanı Şerif Kerry ile görüştü

  Pakistan Başbakanı Şerif ve ABD Dışişleri Bakanı Kerry, telefon görüşmesinde, Hindistan'daki hava üssüne yapılan saldırıyı ele aldı.
  • AA
  • 10.01.2016 - 09:39
  Pakistan Başbakanı Şerif Kerry ile görüştü

  Pakistan Başbakanı Şerif Kerry ile görüştü #1

  Pakistan Başbakanı Navaz Şerif ve ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin, telefon görüşmesinde, Hindistan'daki hava üssüne yapılan saldırıyı ele aldıkları bildirildi.

  DİYALOK BÖLGESEL İSTİKRAR İÇİN ÖNEMLİ

  Pakistan Radyosu'ndan yapılan açıklamaya göre, Kerry, Şerif'i telefonla arayarak, Hindistan ile Pakistan arasındaki diyaloğun bölgesel istikrar için gerekli olduğunu söyledi.

  Görüşmede, Şerif'i, Hindistan'daki hava üssüne yapılan saldırının ardından izlediği dikkatli politika dolayısıyla tebrik eden Kerry, Pakistan ile Hindistan arasındaki görüşmelerin, süreci olumsuz etkilemeye yönelik bazı çabalara rağmen devam etmesini umduğunu kaydetti.

  YAKIN ZAMANDA GERÇEĞİ ORTAYA ÇIKARACAKLAR

  Şerif ise ülkesinin Pathankot hava üssü saldırısına ilişkin soruşturmayı hızlı biçimde sürdürdüğünü ve yakın zamanda gerçeği ortaya çıkaracaklarını vurguladı.

  Pakistan'ın terörizmle mücadele ettiğini ve kimsenin kendi topraklarını kullanarak yurt dışında terör faaliyeti gerçekleştiremeyeceğini belirten Şerif, "Dünya, bu konudaki samimiyetimizi görecek" ifadesini kullandı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir