Dolar
6.8612
0.0014%
Euro
7.7611
0.1535%
Altın
1798.58
-0.2689%
Borsa
114808.56
-0.8506%
G. Altın
396.959
-0.248%
Bitcoin
63644.24
-0.0606%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  Pakistan'da havalimanı saldırısı:THY uçağını geri çağırdı

  Pakistan'da havalimanına düzenlenen silahlı saldırıda 5 güvenlik görevlisi hayatını kaybetti, 2 saldırgan da öldürüldü.
  • 09.06.2014 - 00:54
  Pakistan'da havalimanı saldırısı:THY uçağını geri çağırdı

  Pakistan'ın en kalabalık şehri Karaçi'de dün gece Cinnah Uluslararası Havaalanı'na silahlı saldırı düzenlendi. Ardından Pakistan - İran sınırında yolcu otobüslerine yönelik eş zamanlı olarak intihar saldırısı düzenlendi. Yaşanan iki olayda ilk belirlemelere göre toplamda 55 kişinin öldüğü, çok sayıda kişinin de yaralandığı kaydedildi.

  Pakistan'da havalimanı saldırısı:THY uçağını geri çağırdı #1

  HAVAALANI SALDIRISI

  İlk olarak Karaçi'de Cinnah Uluslararası Havaalanının VIP uçuşlar için kullanılan terminaline sahte kimlikle giren 10 kadar saldırgan silahlı saldırı düzenledi. Yaşanan saldırının ardından ilk belirlemelere göre en az 23 kişinin öldüğü, 18 kişinin de yaraladığı öğrenildi. Ölenlerin 13'ünün havaalanı güvenlik gücü, 10'unun ise saldırgan olduğu belirtildi. Güvenlik güçleri ile saldırganlar arasında yaşanan çatışma sırasında havalimanında büyük bir yangın çıktı. Polise destek vermek üzere bölgeye asker gönderilirken, havaalanı kuşatma altına alındı. Bölgeye bütün giriş ve çıkışlar tutuldu. Şehirde kırmızı alarm verilirken, Karaçi Havaalanı'nda bütün uçuşlar askıya alındı, uçaklar diğer havaalanlarına yönlendirildi. Pakistan'ın ekonomik kalbi olarak bilinen Karaçi'deki uluslararası havalimanının hedef alınmasının, ülkedeki yabancı yatırımlara darbe vurmasından endişe ediliyor.

  YOLCU OTOBÜSÜNE SALDIRI: 22 ÖLÜ

  Karaçi'de Havalimanında düzenlenen silahlı saldırının ardından bu kez Pakistan - İran sınırında yolcu otobüslerine yönelik intihar saldırısı düzenlendi. Eş zamanlı olarak iki intihar bombacısı tarafından düzenlenen kanlı saldırı sonucu en az 22 kişinin öldüğü ve onlarca kişinin yaralandığı kaydedildi.

  Saldırı, İran'dan Pakistan'a giriş yapan 10 yolcu otobüsünün gecelik mola için bir otelin park alanında durduğu esnada gerçekleşti. Yerel medyaya konuşan Beloçistan eyaleti İçişleri Bakanı Ekber Hüseyin Durani, patlamaların ardından silahlı saldırının başladığını söyledi. Durani, bilançonun daha da ağır olmasından endişe ettiklerini belirtti. Pakistan'dan İran'a her yıl binlerce kişi Ehli Beyt'e ait türbeleri ziyaret için gidiyor.

  THY UÇAĞI GERİ DÖNDÜ

  Pakistan'ın Karaçi kentindeki Cinnah Uluslararası Havalimanı'na silahlı saldırı düzenlendi. Saldırı nedeniyle THY'nin İstanbul-Karaçi seferini yapan uçağı Malatya yakınlarından geri döndü.

  Pakistan'ın Karaçi kentindeki Cinnah Uluslararası Havalimanı'na düzenlenen silahlı saldırıda, ilk belirlemelere göre 5 güvenlik görevlisi öldü. Saldırı nedeniyle havalimanı uçuşlara kapatıldı. THY'nin İstanbul - Karaçi uçağı Malatya yakınlarında geri dönüş yaparak saat 23.45'te Atatürk Havalimanı'na iniş yaptı.

  Görüş Bildir