Petrol
113.6
2.23%
Euro
17.4974
0.16%
Dolar
16.3001
-0.39%
Altın
968.98
-0.59%
Borsa
2452
0.00%
Bitcoin
481.590
-1.32%
26ºC
İstanbul
Güneşli 26 C

  Papa Francesco göçmenler için Midilli Adası'na gidecek

  Francesco, göçmenlere destek olmak amacıyla, göç krizinin sembollerinden biri haline gelen Yunanistan’ın Midilli Adası'na gitmeyi planlıyor.
  • Ajanslar
  • 06.04.2016 - 09:45
  Papa Francesco göçmenler için Midilli Adası'na gidecek

  Papa Francesco göçmenler için Midilli Adası na gidecek #1

  İtalyan basınında yer alan haberlere göre, Papa’nın 15 Nisan’da Midilli’ye giderek göçmenlerle bir araya gelmesi bekleniyor.

  DİNİ LİDERLERLE BİR ARAYA GELECEK

  Papa’ya bu ziyaretinde İstanbul Patriği Bartholomeos ile Atina Başpiskoposu II. Leronimos eşlik edecek. Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopoulos ve Başbakan Alexis Tsipras’ın da Midilli’ye giderek dini liderlerle bir araya gelmesi bekleniyor.

  TARİH NET DEĞİL

  Yunan Ortodoks Kilisesi ve hükümet kaynakları tarafından Haber doğrulanırken, Vatikan sözcüsü ziyaret için temasların sürdüğünü, kesinleşmiş bir tarih olmadığını söyledi.

  GÖÇMENLERE DESTEK

  Katolik yayın organı Avvenire, Papa’nın Midilli ziyaretinin “mülteci ve göçmenlere yakınlığını ve desteğini” gösterme amacı taşıdığını belirtti.

  Vatikan haberleri veren Vatican Insider sitesi ise Papa’nın tüm ülkelere göçmenlere kucak açma çağrısı yaptığını hatırlattı ve Avrupa’ya "Göçmenleri durdurmak için duvarlar ve çitler yükselten Avrupa, vicdanını temizlemek için Erdoğan'a gerekli ücreti ödeyerek onları Türkiye'ye gönderiyor" eleştirisinde bulundu.

  AVRUPA MÜLTECİLERE KUCAK AÇMALI

  Göçmenlerin yaşadığı drama sıklıkla değinen ve Avrupa ülkelerine göçmenlere kucak açması çağrısında bulunan Papa Francesco, Katolik kurumlarından da mülteci aileleri ağırlamalarını istemişti.

  Papa Francesco, papa seçilmesinin ardından ilk resmi ziyaretini de Temmuz 2013’te, deniz yoluyla Avrupa'ya gelen mültecilerin ilk duraklarından olan İtalya'nın Lampedusa adasına yapmıştı.

  Papa, Lampedusa’da bir stadyumda göçmenlerin de katılımıyla ayin düzenlemiş, “Tanrı bizi göçmenlere nasıl davrandığımıza bakarak yargılayacak” mesajı vermişti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir