Euro
10.0365
-0.32%
Dolar
8.4381
-0.21%
Altın
492.59
-0.93%
Borsa
1.393
0.09%
Bitcoin
349.795
1.02%
26ºC
İstanbul
Güneşli 26 C

  Papa Franciscus'tan Irak Cumhurbaşkanı'na mektup

  Katolik aleminin ruhani lideri Papa Franciscus, Irak Cumhurbaşkanı Fuat Masum’a yazdığı mektubunda insani krizi çözme çağrısında bulundu.
  • 21.08.2014 - 22:53
  Papa Franciscus'tan Irak Cumhurbaşkanı'na mektup

  Papa Franciscus tan Irak Cumhurbaşkanı na mektup #1

  Irak’taki terör örgütü Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) saldırılarından etkilenen Hristiyanlar, Yezidiler ve diğer azınlıkların korunması ve onlara insani yardım ulaştırılması için çağrılarını son dönemde arttıran Papa Franciscus, bu sabah Papalık Sarayı’nda geçen hafta Irak’a özel temsilci olarak gönderdiği Kardinal Fernando Filoni’yi kabul etti.

  Kardinal Filoni, ruhani lidere bölgedeki temaslarına ilişkin bilgi verdi.

  Vatikan’dan yapılan açıklamada da Papa Franciscus’un Kardinal Filoni aracılığıyla Irak Cumhurbaşkanı Fuat Masum’a bir mektup gönderdiği bildirildi.

  Papa’nın mektubunda Masum’a, “Siyasi sorumlulukları bulunan tüm kadın ve erkeklere, insani krizi çözmek için tüm araçları kullanmalarına yönelik çağrımı yineliyorum” dediği ve ibadet yerleri tahrip edilen, evlerini terk etmek zorunda kalan Hristiyanlar ile diğer dini grupların tarifsiz zorluklarını üzüntüyle takip ettiğini belirttiği kaydedildi.

  Papa Franciscus mektubunda, Masum’a; Kardinal Filoni’yi Irak’ta zor durumdaki Hristiyanlara Papa’nın yakınlığını göstermesi için gönderdiğini dile getirdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir