Petrol
114.32
-0.08%
Euro
17.5653
0.03%
Dolar
16.3619
0.08%
Altın
974.52
0.20%
Borsa
2451
0.00%
Bitcoin
485.012
-0.16%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C

  Papa mültecilerden özür diledi: Size karşı kayıtsız kaldık

  Ruhani lider Papa Francesco, mültecilere karşı kapalı kapı politikası izlenmesini eleştirerek "Bizi affedin" dedi.
  • Ajanslar
  • 19.04.2016 - 16:26
  Papa mültecilerden özür diledi: Size karşı kayıtsız kaldık

  Papa mültecilerden özür diledi: Size karşı kayıtsız kaldık #1

  Papa Francesco, mültecilere yönelik faaliyetlerde bulunan Cizvit Mülteci Servisi'nin (JRS) İtalya'daki merkezi Centro Astalli'nin yıllık raporunun açıklandığı toplantıya bir video mesaj gönderdi.

  "BİZİ AFFEDİN"

  Mültecilere karşı kapalı kapı politikası izlenmesini eleştiren Papa, mültecilere "Sizin varlığınızın gerektirdiği hayat ve zihniyet değişikliğinden korkan toplumlarımızın size karşı kapanması ve kayıtsızlığından ötürü bizi affedin" diye seslendi.

  YUNANİSTAN'I ZİYARET ETMİŞTİ

  Bu insani krize dikkat çekmek için son olarak Cumartesi günü Yunanistan'ın Midilli Adası'nı ziyaret eden ruhani lider mültecilere yönelik, "Sizin acı ve umut deneyiminiz, bize hepimizin bu dünyada, bazıları tarafından cömertçe karşılanmış birer yabancı ve hacı olduğumuzu hatırlatıyor. Sizin gibi kim zulüm, savaş, kirlilikten bozulmuş doğadan ve çölleşmeden ya da gezegenin kaynaklarının haksız dağılımından dolayı topraklarınızdan kaçmışsa, o bizim için ekmeğimizi, evimizi, hayatımızı paylaşacağımız bir kardeşimizdir" ifadelerini kullandı.

  Papa mültecilerden özür diledi: Size karşı kayıtsız kaldık #2

  "SİZ BİRER YÜK DEĞİL, ARMAĞANSINIZ"

  "Çok zaman sizi kabul etmedik!" diye sözlerini sürdüren Papa, şöyle konuştu:

  "Sizin varlığınızın gerektirdiği hayat ve zihniyet değişikliğinden korkan toplumlarımızın size karşı kapanması ve kayıtsızlığından ötürü bizi affedin. Size birer yük, birer sorun, birer maliyet gibi muamele edildi, oysa sizler birer armağansınız. Çünkü her biriniz farklı kültürler ve dinler arasındaki buluşmayı sağlayan, uzak halkları birleştiren birer köprü olabilirsiniz. Bu, ortak insanlığımızı yeniden keşfetmek için bir yoldur."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir