Petrol
94.22
-0.93%
Euro
18.252
-0.01%
Dolar
17.952
-0.03%
Altın
1.028
0.08%
Borsa
2857
0.00%
Bitcoin
435.947
-2.09%
21ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 21 C

  Papa: Ukrayna'da Hristiyanlar birbirini öldürüyor

  Katolik aleminin ruhani lideri Papa Franciscus, Ukrayna’nın doğusunda Hristiyanlar arasında yaşandığını belirttiği savaşın bir "skandal" olduğunu söyledi.
  • 05.02.2015 - 00:01
  Papa: Ukrayna'da Hristiyanlar birbirini öldürüyor

  Papa: Ukrayna da Hristiyanlar birbirini öldürüyor #1

  Papa, çarşamba günleri yaptığı genel kabul oturumunun bir bölümünü Ukrayna’ya ayırdı.

  "Sevgili Ukrayna halkını düşünüyorum. Ne yazık ki durum kötüleşiyor ve taraflar arasında çatışma daha da sertleşiyor" diyen Papa Franciscus, oturumuna katılanların, çatışmalarda hayatını kaybedenler ve onların aileleri için dua etmesini istedi.

  "Tanrı’dan bir an önce kardeş kardeşe yaşanan bu şiddeti sonlandırmasını istiyoruz" ifadesini kullanan Papa, barış ve uyumun bu topraklarda yeniden hakim olması için uluslararası arena da olmak üzere diyaloğun yeniden başlatılması gerektiğini bildirdi.

  Diyalog çağrısını yineleyen Papa Franciscus, şunları belirtti:

  “Sevgili kardeşlerim, zafer ya da yenilgi kelimelerini duyduğumda kalbimde büyük üzüntü hissediyorum. Bunlar doğru kelimeler değil. Tek doğru kelime: barış. Ukraynalı kardeşlerim sizleri düşünüyorum. Bu, Hristiyanlar arasında bir savaştır. Hepiniz vaftiz edildiniz. Hristiyanlar birbirleriyle mücadele ediyor, bu bir skandaldır, bunu bir düşünün. Hep birlikte dua edelim çünkü bu savaş döneminde bizim duamız, Tanrı’nın önündeki protestomuzdur.”


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir