Euro
11.1857
0.96%
Dolar
9.616
1.22%
Altın
554.77
1.75%
Borsa
1.471
1.08%
Bitcoin
605.501
-0.41%
18ºC
İstanbul
Güneşli 18 C

  Paris Belediye Başkanı Fox News'e İslamofobi davası açtı

  Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo, 17 kişinin ölümüyle sonuçlanan Charlie Hebdo katliamının ardından 'kutuplaştırıcı' haberler yapan Fox News kanalına dava açacağını söyledi.
  • 21.01.2015 - 11:50
  Paris Belediye Başkanı Fox News'e İslamofobi davası açtı

  Anne Hidalgo

  CNN'den Christiane Amanpour'la konuşan Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo, Amerikan Fox News kanalının katliamdan sonra 'kutuplaştırıcı' haberler yaparak Paris şehrinin itibar ve imajını zedelediğini söyledi.

  Hidalgo, "Bize hakaret edilirse, imajımız zedelenirse, dava açmamız gerekir. Sarf edilen o sözlerin geri alınması için sanırım mahkemeye gideceğiz. Paris'in imajı ve Paris'in itibarı konusunda önyargılı davranıldı" dedi.

  "ŞERİATLA YÖNETİLİYORLAR"

  Fox News programcısı Sean Hannity 7 Ocak'ta yaptığı programda, başta Paris olmak üzere Avrupa 'nın birçok yerine Müslüman akını nedeniyle 'girilemez bölgeler' oluştuğunu, polis ve hükümet yetkililerinin bile giremediğini iddia ettiği bu bölgelerin şeriatla yönetildiğini ileri sürmüştü.

  Bundan birkaç gün sonra da aynı kanalın programcısı Jeanine Pirro'nun konuk ettiği Steve Emerson adlı yorumcu da, Müslüman yoğunluğunun fazla olduğu Paris gibi kentlerde bazı bölgelerde şeriat mahkemeleri kurulduğunu ve polisin dahi buralara karışamadığını iddia etmişti.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir