Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
566.000
3.28%
20ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 20 C

  Paris şüphelisi Türkiye'ye geçmek isterken yakalandı

  Charlie Hebdo saldırısını gerçekleştiren Kouachi kardeşlerin suç ortağı olduğu iddia edilen bir Fransız, Bulgaristan'dan Türkiye'ye geçmek isterken gözaltına alındı.
  • 13.01.2015 - 11:43
  Paris şüphelisi Türkiye'ye geçmek isterken yakalandı

  Paris şüphelisi Türkiye ye geçmek isterken yakalandı #1

  Fransa'nın başkenti Paris'te Charlie Hebdo dergisine saldırarak 12 kişiyi öldüren Kouachi kardeşlerin suç ortağı olduğu iddia edilen 28 yaşındaki Fritz-Joly Joachin, Bulgaristan'da gözaltına alındı. Bulgaristan Başsavcılığı, Joachin’in 1 Ocak'ta 3 yaşındaki oğlu Abdel Rahman ile Türkiye'ye geçmek isterken gözaltına alındığını açıkladı. Bulgaristan Ulusal Televizyonu, Joachin hakkında Avrupa genelinde gözaltı emri bulunduğunu belirtti.

  İADE KARARI 16 OCAK'TA GÖRÜŞÜLECEK

  Fransa’nın iki ayrı gerekçeyle iadesini talep ettiği Joachin'in iadesi için prosedür başlatıldı. Joachin'in eşinin iddiasına dayalı ilk iade talebi, 3 yaşındaki çocuğun annenin izni olmadan sınır dışına çıkartmasına ilişkin. Joachin 1 Ocak'ta bu nedenle sınır kapısında durduruldu. Bulgaristan'a 12 Ocak'ta ulaşan Paris Savcılığı kaynaklı diğer iade talebinde ise zanlının "komplo kurmak ve terörist eylemler planlamaktan" arandığı ifade edildi. Joachin'in gözaltında tutulduğu Hasköy şehrindeki bölge mahkemesinin, iade prosedürü ile ilgili kararını 16 Ocak'ta alması bekleniyor.

  Paris şüphelisi Türkiye ye geçmek isterken yakalandı #2

  SALDIRGANIN KIZ ARKADAŞI SURİYE'YE GEÇMİŞTİ

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fransa polisi tarafından aranan, süpermarket saldırısının zanlısı Amedy Coulibaly'nin kız arkadaşı Hayat Boumedienne'nin Kadıköy'de bir otelde kaldığını ve 8 Ocak'ta Suriye'ye geçtiğini belirtmişti. İçişleri Bakanı Efkan Âlâ da, Fransa makamlarının şüpheli hakkında bildirimde bulunmadığını, bu nedenle giriş yasağı konulmadığını belirtmişti.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir