Petrol
85.44
-2.00%
Euro
18.146
-0.06%
Dolar
18.4884
-0.09%
Altın
989.47
0.16%
Borsa
318
0.00%
Bitcoin
368.228
1.60%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C
  Pentagon: Görüntüler hakkında soruşturmaya gerek yok

  Pentagon: Görüntüler hakkında soruşturmaya gerek yok

  ABD Savunma Bakanlığı PYD'nin ABD bayrağı açtığı görüntüler hakkında inceleme açılmadığını, açmayı da düşünmediklerini bildirdi.
  • AA
  • 05.09.2016 - 02:40

  ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) yetkilileri, terör örgütü PKK/PYD üyelerini Suriye'nin kuzeyinde bulundukları yerlere ABD bayrakları çekip bunu "kalkan" olarak kullandıklarını gösteren fotoğraflar hakkında inceleme açılmadığını, açmayı da düşünmediklerini bildirdi.

  PENTAGON HABERLERİ GÖRDÜĞÜNÜ AÇIKLADI

  Pentagon yetkilisi, terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD'nin öncülüğündeki Suriye Demokratik Güçlerinin bulundukları yere Amerikan bayrağı çektiğine ilişkin haberleri gördüklerini belirtti.

  GÖRÜNTÜLERDEN RAHATSIZ DEĞİLLER

  Kimseyle ABD bayrağını çekmeleri için koordinasyon kurmadıklarını söyleyen yetkili, olayın ABD'nin ortaklık yaptığı güçler tarafından gerçekleştirildiğini gösteren resmi bir rapor da bulunmadığını ifade etti.

  SORUŞTURMAYA GEREK GÖRÜLMEDİ

  Pentagon yetkilisi, olaya dair şu anda soruşturma bulunmadığını ve gelecekte de soruşturma öngörmediklerini açıkladı. Yetkili, "Bu fotoğrafın ABD güçleri orada bulunduğu sırada çekilmiş eski bir fotoğraf olduğunu düşünüyoruz" ifadesini kullandı.

  PYD'YE ABD KORUMASI

  Suriye’de Fırat Nehri’nin batısındaki Münbiç ilçesinde, terör örgütü PYD/PKK’nın çok sayıda militanı bulunuyor. İlçenin kuzeyindeki Rafi köyünde konuşlu terör örgütü, çevreye ABD bayrakları asarak bölgede Amerikan güçleri bulunduğu mesajı veriyor. Militanlar, “ABD koruması” görüntüsünü olası saldırılara karşı kalkan olarak kullanıyor.


  Görüş Bildir