Petrol
95.78
-0.84%
Euro
18.1561
-0.57%
Dolar
18.0854
0.04%
Altın
1.016
-0.51%
Borsa
302
0.00%
Bitcoin
387.493
-9.20%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  Putin ABD ile ilişkilerinin sona erdiğini duyurdu

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD ile ilişkilerin Libya'da yaşananlar nedeni ile sona erdiğini açıkladı.
  • 17.04.2014 - 15:52
  Putin ABD ile ilişkilerinin sona erdiğini duyurdu

  Putin ABD ile ilişkilerinin sona erdiğini duyurdu #1

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin canlı yayında yöneltilen sorulara verdiği cevapta, Rusya ve ABD arasında “temiz sayfa açılması”na ilişkin sürecin Kırım’ın Rusya’ya bağlanması ile ilgili olmadığını, Libya’da yaşananlar nedeni ile sona erdiğini söyledi.

  "LİBYA OLAYLARINDAN SONRA BİRDEN SONA ERDİ"

  Rusya-ABD ilişkilerinde güven ortamının sona erdiğine dikkat çeken Putin, “Siz de biliyorsunuz, “reset” süreci (ilişkilerde yeni sayfa açılması) Kırım nedeni ile sona ermedi. Ben bunun daha önce olduğunu düşünüyorum. Libya olaylarından sonra birden sona erdi.” değerlendirmesinde bulundu.

  "ONLAR NE SÖYLEDİ, NE OLDU!"

  Dönemin Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev’in batılı ülkelerin Libya’da aldığı “uçuşa yasak bölge oluşturulması” konusundaki kararına destek verdiğini hatırlatan Putin, “Onlar ne hakkında konuştu? Libya hava sahasının hükümete ait uçaklara kapatılması. Gerçekte ne oldu? Libya topraklarına saldırıldı ve Libya eski lideri Muammer Kaddafi devrildi ve öldürüldü. Sonra ülke dağıldı ve ABD büyükelçisi de öldürüldü.” ifadelerini kullandı.

  "BİZİ GÖRMEZDEN GELİYORLARSA BİR ŞEY EKSİLMEZ"

  Rusya’nın bir kısım uluslar arası kuruluşlarda kalmak için ısrarcı olmayacağına değinen Putin, “Hele bu kuruluşlar bağımsız davranmıyor ve kendi görüşlerine sahip değillerse… Gösteriş amaçlı adımlar da atmayacağız. Sakin ve ritmik bir şekilde çalışacağız. Mesela Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ne (AKPM) çok ciddi ücret ödüyoruz. Onlar bizi görmezden geliyorsa, ciddi bir şey eksilmez…” eleştirisi getirdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir