Euro
10.1224
1.38%
Dolar
8.3617
0.68%
Altın
477.73
0.25%
Borsa
1.345
1.1%
Bitcoin
407.540
-6.99%
15ºC
İstanbul
Bulutlu 15 C

  Putin: Askerlerimizi tehdit eden her hedefi vurun

  Rusya Savunma Bakanlığı yetkilileriyle toplantı gerçekleştiren Rusya lideri Putin, tehdit unsurlarının vurulması için kesin talimat verdi.
  • 11.12.2015 - 13:39
  Putin: Askerlerimizi tehdit eden her hedefi vurun

  Putin: Askerlerimizi tehdit eden her hedefi vurun #1

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Savunma Bakanlığı'nın üst düzey komutanlarına hitap etti:

  "ÜLKEMİZİ KORUMAK İÇİN SURİYE'DEYİZ"

  IŞİD Rusya için doğrudan tehdit teşkil ediyor. Suriye operasyonunu jeopolitik emellere ulaşmak ya da yeni silahlarımızı test etmek için değil ülkemizi korumak için gerçekleştiriyoruz. Rus Hava Kuvvetleri, Suriye’de teröristlere büyük darbe indirdi. Hava Kuvvetleri’mizin faaliyetleri olumlu bir değerlendirmeyi hak ediyor.

  ÇOK SERT DAVRANMANIZI EMREDİYORUM

  Askerlerimize yeniden provokasyon düzenlemeye kalkışacak herkesi uyarıyorum. Suriye’deki askerlerimizin ve üssümüzün güvenliği için gereken tüm ek tedbirleri aldık. Üssümüzün güvenliği hava savunma sistemleri ile güçlendirildi. Tüm hava operasyonlarımız, savaş uçakları eşliğinde gerçekleştiriliyor. Çok sert davranmanızı emrediyorum. Rus askerlerini ya da sahadaki askeri yapılarımızı tehdit eden her hedefi hemen imha edin. Aynı zamanda teröristlerin yok edilmesiyle ilgilenen her devletle işbirliği yapın.

  ÇÖPE ATACAK PARAMIZ YOK

  Çöpe atacak paramız yok. Askeri anlamdaki giderlerimiz dikkatli bir şekilde denetlenmeli.

  Suriye operasyonunda son teknoloji ürünü silahları kullanan Rus Hava Kuvvetleri ve Deniz Filosu, teröristlerin alt yapısına büyük darbe indirdi. Bu sayede Suriye’deki durumun değişmesi sağlandı.

  BİRLİKLERİMİZ ASKERİ ANLAMDA SON DERECE HAZIR

  Rusya’nın stratejik nükleer gücünün etkisini artırma konusuna özellikle yoğunlaşmalıyız. Nükleer üçlememizi (Stratejik bombardıman uçakları, yere kurulu füzeler ve balistik füze donanımlı denizaltıları) yeni silahlarla donatmalıyız, hava savunma sistemimizi modernize etmeliyiz. Son 1 yılda ordumuzun gücünü artırmak için çok şey yapıldı. Birliklerimizin operasyonel uygulamaları konusunda yeni bir seviyeye ulaştık. Askeri tatbikatlarımızın kalitesi yükseltildi. Hemen hemen her askeri bölgede gerçekleştirilen ani denetimler birliklerimizin askeri anlamda son derece hazır olduğunu gösterdi.

  "ÖSO'YLA SURİYE ORDUSUNUN GÜÇLERİ BİRLEŞTİRMESİNİ SAĞLIYORUZ"

  Rus Hava Kuvvetleri, Suriye ordusuyla Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO) güçlerini birleştirmesine imkan sağlıyor. ÖSO mensubu yaklaşık 5 bin savaşçı Humus, Hama, Halep ve Rakka’da teröristlere karşı harekatlara katılıyor. Bunun dışında Suriye ordusu ile ÖSO’ya havadan destek sağlıyoruz. Suriye ordusuna da silah, mühimmat ve mali kaynak yardımı yapıyoruz.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir