Euro
10.8308
0.75%
Dolar
9.2904
0.85%
Altın
533.57
1.09%
Borsa
1.429
-0.27%
Bitcoin
614.381
3.05%
15ºC
İstanbul
Güneşli 15 C

  Putin: Rusya'nın en büyük düşmanı düşük gelir

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus toplumunun çok sayıda zorlukla karşı karşıya bulunduğunu, ancak en büyük düşmanlarının düşük gelir olduğunu belirtti.
  • AA
  • 13.10.2021 - 04:01
  Putin: Rusya'nın en büyük düşmanı düşük gelir

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Duma seçimlerinden sonra ilk defa yeni milletvekilleri ile Kremlin Sarayı’nda bir araya geldi.

  "YÜKSEK ENFLASYON, YOKSULLARI VURUYOR"

  Burada ülke ekonomisine dair değerlendirmelerde bulunan Putin, "Enflasyon, bu yıl tahmin edilen yüzde 5,8 seviyesinin üzerinde gerçekleşecek. Yüksek enflasyon, nüfusun en yoksul katmanlarını vuruyor. Bunu anlamalı, bilmeli ve buna göre tepki vermeliyiz" diye konuştu.

  EK SOSYAL DESTEK VERİLECEK

  Vatandaşların enflasyon karşısında desteklenmesine yönelik çeşitli adımlar atılacağını belirten Putin, "Hükümete bir ay içinde vatandaşlarımıza yönelik sosyal destek tedbirlerine ilişkin ek teklifler sunması talimatını verdim" dedi.

  Putin: Rusya nın en büyük düşmanı düşük gelir #1

  "ASIL DÜŞMANIMIZ DÜŞÜK GELİR"

  Putin, Rusya'nın en büyük sorunlarından birinin yoksulluk olduğuna dikkati çekti.

  "Ülkemiz, yani tüm toplumumuz karmaşık zorluklarla karşı karşıya. İstikrarlı kalkınmayı, demografimizi tehdit eden asıl düşmanımız, vatandaşlarımızın, milyonlarca insanımızın düşük geliridir. Asli görevimiz, vatandaşların gelirlerini artırmak, ülkenin tüm bölgelerinde istihdam yaratmak, ekonomiyi daha da büyütmek, yüksek teknolojili endüstrileri desteklemek, küçük işletmelerin gelişimini kısıtlayan engelleri kaldırmak, böylece insanlara mümkün olduğunca çok fırsat tanımaktır."

  Putin: Rusya nın en büyük düşmanı düşük gelir #2

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir