Euro
10.106
-0.56%
Dolar
8.337
-0.68%
Altın
498.13
-1.7%
Borsa
1.462
0.07%
Bitcoin
329.500
10.20%
19ºC
İstanbul
Yağmur 19 C
  Putin, Time’a kapak oldu

  Putin, Time’a kapak oldu

  Amerikan Time dergisi, Rusya lideri Vladimir Putin’i kapağına taşıdı.
  • 21.09.2013 - 15:50

  Putin, Time’a kapak oldu #1

  Time Dergisi, kendisinden 'Dünyanın yeni lideri' diye bahsedilen Rusya Başbakanı Viladimir Putin'i kapak yaptı.

  Suriye'de iki yılı aşkın süredir devam eden iç savaşta Esad'dan yana tavır koyan Rusya Başbakanı Viladimir Putin, askeri müdahaleyi masadan kaldırmayan ABD'yi barışçıl çözüm için  sık sık uyarıyor. Putin, ABD ve Suriye'ye karşı ittifak halinde olduğu ülkelerin yakın markajında. Obama'nın Suriye'ye askeri müdahalede bulunacaklarını söyleyip sonradan çark etmesine rağmen Putin'in, askeri müdahaleye karşı kararlı ve güçlü duruşunun da bunda payı büyük.

  'ABD ZAYIF VE SENDELİYOR'

  Putin'in bu gözle görülür yükselişi güç dengelerinde yaşanacak değişimin de işareti gibi. Bu gelişmelere kayıtsız kalmayan Time da, kendisinden 'Dünyanın yeni lideri' diye bahsedilen Putin'i kapağına taşıdı. Derginin yayınladığı 'Vladimir Putin’e göre dünya' başlıklı yazıda, 'ABD zayıf ve sendeliyor, Rusya zengin ve yeniden doğuyor' denilmesi dikkat çekti.

  RUSYA YENİDEN DOĞUYOR

  Dergide, Simon Shuster’in Putin hakkındaki yazısına yer verildi. Putin’in amaçları arasında 21’inci yüzyılı Rusya’nın yeniden diriliş çağı yapmanın bulunduğunu belirten Shuster, Kremlin’in politikalarında değişiklikler görülmeye başlandığına da dikkat çekti. Shuster’e göre, iktidarının ilk 10 yılında Batı ile ortak zemin bulmaya çalışan Putin, artık daha sert politika izliyor ve Batı ile karşı karşıya gelmekten çekinmiyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir