Petrol
99.7
2.36%
Euro
18.5305
0.63%
Dolar
17.9446
0.42%
Altın
1.033
0.31%
Borsa
2868
1.37%
Bitcoin
437.046
1.86%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C

  Putin: Ukrayna'yı sonsuza kadar destekleyemeyiz

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'nın Ukrayna'nın ekonomisini desteklemeye devam ettiğini, ancak bu durumun sonsuza kadar sürmeyeceğini bildirdi.
  • 10.04.2014 - 10:39
  Putin: Ukrayna'yı sonsuza kadar destekleyemeyiz

  Putin: Ukrayna yı sonsuza kadar destekleyemeyiz #1

  Putin, Rusya'nın Ukrayna'nın ekonomisini desteklemeye devam ettiğini belirtirken, diğer yandan da bu durumun sonsuza kadar sürmeyeceğini vurguladı.

  "ŞU ANDAKİ DURUM DIŞARIDAN BİRAZ GARİP GÖRÜNÜYOR"

  Konuyla ilgili açıklama yapan Putin, "Şu andaki durum dışarıdan biraz garip görünüyor. Herkesin de bildiği gibi, Avrupalı partnerlerimiz Kiev hükümetini tanıdığını bildirdiler, ancak Ukrayna ekonomisine ne bir dolar, ne de bir euro katkıda bulundular. Rusya ise Kiev hükümetini tanımamasına rağmen, hala Ukrayna'nın ekonomisini desteklemeye devam ediyor. Bu durum sonsuza kadar devam edemez. Ancak geriye kalanların da zarar görmemesi için dikkatli hareket edilmesi gerekir."  ifadelerini kullandı.

  "UKRAYNA'NIN DÜZELTİLEMEYECEK HATALAR YAPMAMASINI UMUYORUM"

  Rus İtar-Tass haber ajansında yer alan habere göre Devlet Başkanı, "Rusya Dışişleri Bakanlığı'nın şu andaki durumu iyileştirme çabalarının sonuca varmasını ve sonucun olumlu olmasını umuyorum. En önemli nokta ise, şu anda Ukrayna hükümetinin başında olanların daha sonra düzeltilemeyecek hatalar yapmamasını umuyorum. Sanayi Bakanlığı'ndan Ukraynalı partnerlerimize karşı sorumluluklarımızı yerine getirmelerini, ancak her türlü soruna hazır olmalarını rica ediyorum. Aynı zamanda Kiev'in gaz borcu sorununun da çok kritik ve zor olduğunu düşünüyorum. Bu konuyu Ukraynalı yetkililerle görüşmek için Dışişleri Bakanlığı'ndan toplantı ayarlamalarını isteyeceğim. " açıklamasında bulundu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir