Euro
10.1435
0.29%
Dolar
8.6391
-0.15%
Altın
490.86
-0.22%
Borsa
1.413
0.41%
Bitcoin
379.490
3.44%
15ºC
İstanbul
Yağmur 15 C
  Putin'den Türkiye ve Batı'ya silah resti

  Putin'den Türkiye ve Batı'ya silah resti

  Rusya Devlet Başkanı Putin: "BM dışında hiç kimse, Rusya'ya kiminle ve nasıl ticaret yapması gerektiğini dikte edemez."
  • 17.10.2012 - 20:47

  Putin den Türkiye ve Batı ya silah resti #1

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Moskova-Şam seferini yaparken Suriye uçağının askeri mühimmat taşıdığı gerekçesiyle Ankara'da indirilmesi sonrası ilk defa konuştu. Putin, Novo-Ogoryova devlet başkanlığı konutunda düzenlenen Askeri-Teknik İşbirliği Komisyonu'nda, ülkesinin yabancı ülkelerle olan askeri-teknik işbirliği konularında açıklamalarda bulundu.

  "BMGK DIŞINDA HİÇ KİMSE RUSYA'YA DİKTE EDEMEZ"

  Rusya'nın askeri ihracatını sadece BMGK'nın sınırlandırabileceğini belirten Putin, ''BMGK dışında hiçbir ülke, herhangi bir nedenle Rusya'ya kiminle ve nasıl ticaret yapması gerektiğini dikte edemez'' değerlendirmesinde bulundu.

  Putin ayrıca Rusya'nın tüm askeri anlaşmalarını yasal yönetimlerle gerçekleştirdiğini vurguladı.

  BRICS ÜLKELERİYLE İŞBİRLİĞİ VURGUSU

  BRICS ülkeleri (Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin, Güney Afrika) ve Vietnam'la askeri iş birliğini geliştireceklerine değinen Putin, Rus savunma sanayisinin gelişmesi için yabancı ülkelerle askeri iş birliği ve teknoloji transferi yapılması gerektiğini vurguladı.

  ÇİN VE HİNDİSTAN GELENEKSEL ORTAK

  Vladimir Putin, askeri-teknik iş birliği konularında Çin ve Hindistan'ın, Rusya'nın geleneksel ortağı olduğunu hatırlatırken, 1990'larda yaşanan duraksamaya rağmen, şu an gelinen notanın başarılı olduğunu ifade etti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir