Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
471.148
-2.26%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C

  Putin'den Esad'a: Kaybetmene izin vermeyeceğiz

  David Davis, Putin'in Suriye lideri Esad'a, "Rusya asla Suriye hükümetinin iç savaşı kaybetmesine izin vermeyecek" dediğini aktardı.
  • Haber Merkezi
  • 18.04.2016 - 09:35
  Putin'den Esad'a: Kaybetmene izin vermeyeceğiz

  Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'la kısa süre önce yüz yüze görüşen İngiliz Muhafazakâr Partili Milletvekili David Davis önemli açıklamalarda bulundu.

  Putin den Esad a: Kaybetmene izin vermeyeceğiz #1

  "RUSYA KAYBETMENİZE ASLA İZİN VERMEYECEK"

  Davis, BBC'den Andrew Marr'ın programında, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Suriye lideri Esad'a, "Rusya asla Suriye hükümetinin iç savaşı kaybetmesine izin vermeyecek" dediğini aktardı.

  Davis, 'seviyeli' ve 'nazik' olarak tanımladığı Esad'dan gelen bu açıklama için "Bu benim için tüm ziyaretin en önemli bölümüydü. Çünkü bu fiilen sonuçların ne olacağını açıklıyor" dedi.

  İKİ MUHTEMEL SONUÇ

  Davis şöyle devam etti: "Eğer Ruslar, onların yenilmesine izin vermezse, iki muhtemel sonuç olacak. Cihatçıların zaferi, ki bu benim bakış açımdan felaket olur. Kaldı ki bu hesapta yok. Ya müzakere edilmiş bir sonuç ya da Suriye'nin zaferi olabilir."

  GERİ ÇEKME NEDENİ BARIŞ GÖRÜŞMELERİNİ DURDURMAKLA SUÇLANMASI

  Davis, Rusya'nın Suriye'deki güçlerini kısmi olarak geri çekmesine ilişkin Esad'la arasında geçen konuşmayı da açıkladı.

  Independent'ın haberine göre; Esad'a "Rus müdahalesi, Suriye ordusunu tamamen ayağa kaldırdı. Putin neden ölçüyü azalttı" diye sorduğunu belirten Davis, Suriye liderinin kendisine şu cevabı verdiğini söyledi: "Çünkü Rusya barış görüşmelerini durdurmakla suçlanıyordu."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir