Euro
10.0365
-0.32%
Dolar
8.4381
-0.21%
Altın
492.59
-0.93%
Borsa
1.393
0.09%
Bitcoin
346.118
-0.83%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C

  Putin'den Kırım'ın başvurusuna onay çıktı

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kırım'ın Rusya'ya katılmasını öngören yasa tasarısını onayladı.
  • 18.03.2014 - 09:19
  Putin'den Kırım'ın başvurusuna onay çıktı

  Putin den Kırım ın başvurusuna onay çıktı #1

  Rusya, Kırım'ın Ukrayna'dan bağımsızlığını resmen tanıdı.

  PUTİN İMZAYI ATTI

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ilgili kararnameyi imzaladı. Kırım'ın Rusya'ya bağlanma talebinin ise bugün Rus Meclisi Duma'da oylanması bekleniyor. Avrupa Birliği ve ABD de Rusya tepkilerini uygulamaya döktü.

  BATILI ÜLKERLERDEN RUSYA'YA YAPTIRIM KARARLARI

  Batılı ülkeler, Rusya'ya yaptırım kararlarını art arda açıkladı. Obama yönetimi, yedi üst düzey Rus hükümet yetkilisi ve milletvekiliyle Kırım'daki ayrılıkçı liderlere mali ambargo koydu. Washington'ın seyahat kısıtlaması koyduğu isimler arasında Kırım'daki bölgesel hükümetin Başbakanı Sergey Aksionov ve Rusya Başbakan Yardımcısı Dimitri Rogozin de var.

  UKRAYNA: KIRIM'DAN VAZGEÇMEYİZ

  Beyaz Saray Sözcüsü Jay Carney; yaptırımların Rusya Devlet Başkanı Putin'e kadar uzanabileceğini ima ederek ''Ama öncelik diplomasi" dedi. Brüksel'deki Avrupa Birliği dışişleri bakanlarının toplantısından da benzer kararlar çıktı. Rusya ve Ukrayna'dan 21 yetkilinin malvarlıklarının dondurulması ve seyahatlerine sınırlama getirilmesine karar verdi. Ukrayna'dan ise ''Kırım'dan vazgeçmeyiz" açıklaması geldi. Ukrayna, tepki olarak Rusya Büyükelçisini de geri çekti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir