Euro
9.6744
0.71%
Dolar
8.061
0.67%
Altın
461.28
1.54%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
499.398
-2.08%
9ºC
İstanbul
Bulutlu 9 C

  Putin'den ölen judo hocasına yas yürüyüşü

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ölen ilk judo hocası için yas yürüyüşü yaptı.
  • 10.08.2013 - 13:44
  Putin'den ölen judo hocasına yas yürüyüşü

  Putin den ölen judo hocasına yas yürüyüşü #1

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yıllar önce KGB ajanıyken judoya ilk başladığında ona hocalık yapan sporcu Anatoliy Rahlin'in ölümü vesilesiyle bulunduğu St. Petersburg şehrinde, yanında korumaları olmadan tek başına sokakta gezdi. Rus televizyonları Putin'in gösterirken bu davranışını "yas yürüyüşü" olarak nitelendirdi.

  KORUMALARI YANINA ALMADI

  Önce hayatını kaybeden judo hocasının cenazesine katılan Rusya Devlet Başkanı Putin, törenin ardından tam makam aracına binmek üzereyken aniden fikir değiştirdi. Korumalarına tek bir el hareketiyle "Burada kalın" işareti veren Putin, kimsenin bulunmadığı ıssız sokakta tek başına 10 dakika yürüyüş yaptı.

  NEVA NEHRİN KIYISINA İNDİ

  Sokağın sonundaki işlek kavşaktan da yine korumasız geçen Putin için burada gerekli güvenlik önlemleri alınmıştı. Kavşakta duran araçları trafik polisinin önceden durdurmuş olduğu görüntülere yansıdı. Kavşağı geçtikten sonra Neva Nehri kıyısına inen Putin, burada kendisini bekleyen zırhlı makam aracına binerek bilinmeyen bir yöne doğru hareket etti.

  Putin'in judo hocasını kaybetmenin üzüntüsüyle sokaklarda yürüyüş yapması muhalifler tarafından da fark edildi.

  Ancak Putin karşıtları Rus televizyonundan farklı olarak bu yürüyüşün önceden planlanmış olduğunu öne sürerek, "Putin korumalarını bile yanına almazken onu iki farklı açıdan çeken kameralar nereden çıktı. Ayrıca Başkan, bu yürüyüş sırasında trafik kurallarını da çiğnedi. Yürüyüşü sırasında caddeyi karşıdan karşıya geçerken yaya geçidini kullanmıyor. Trafik kurallarında bunun için 500 ruble (yaklaşık 30 TL) ceza öngörülüyor. Bakalım kederli Putin'e ceza kesilecek mi?" dediler.

  PUTİN'İN YAS YÜRÜYÜŞÜ

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir