Petrol
112.17
0.48%
Euro
17.4892
0.06%
Dolar
16.7598
0.03%
Altın
976.69
0.07%
Borsa
2444
-1.57%
Bitcoin
323.342
0.03%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  PYD/PKK çocuklara militanlık aşılıyor

  Terör örgütü PYD/PKK, Suriye'nin kuzeyinde kontrol ettiği bölgelerdeki ilkokullarda çocuklara örgüt ideolojisi ve "militanlık" öğretiliyor.
  • AA
  • 21.11.2016 - 13:10
  PYD/PKK çocuklara militanlık aşılıyor

  Terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD, tüm muhalif grupları silah yoluyla tehdit ederek susturduğu kuzeydoğudaki Haseke ilinde, ilkokul çocuklarını katı bir ideolojik eğitimden geçiriyor.

  ÇOCUKLARA ÖRGÜT İDEOLOJİSİ AŞILANIYOR

  AA muhabirinin Haseke'de, güvenlik gerekçesiyle isminin açıklanmasını istemeyen öğretmenler ve görevden alınan okul yetkililerinden edindiği bilgilere göre, örgüt şu ana kadar ilkokullarda rejim döneminde görev yapan öğretmenlerin büyük bölümünü işten uzaklaştırdı.

  PYD/PKK çocuklara militanlık aşılıyor #1

  İSLAMİYETE KARŞI YETİŞTİRİYORLAR

  PYD/PKK kontrolünde olan ve altıncı sınıfa kadar eğitim verilen ilkokullarda din dersi verilmiyor. Örgüt, küçük çocuklara etnik aidiyeti esas alan, militarist ve İslamiyete karşı önyargılı bir bilinç aşılıyor.

  BAŞÖĞRETMEN ÖCALAN GÖSTERİLİYOR

  Örgütün tehditlerinden çekindiği için isminin belirtilmesini istemeyen bir Kürt öğretmen, çocuklara PKK elebaşının lider olarak belletildiğini anlattı. Öğretmen şunları söyledi: "Çocuklarımıza her sabah derse başlamadan, 'Liderimiz Öcalan'a özgürlük olmadan hayat olmaz', 'Yaşasın PYD mücadelesi' sloganları attırılıyor. Bu yavruların aklına, 'Başöğretmen Öcalan' sloganı' işleniyor; her şenlikte ellerine bunun pankartı tutuşturuluyor."

  ÇOCUKLARA ÖRGÜT ÜNİFORMASI

  PYD/PKK'nın okuttuğu Toplumsal Bilimler kitabının kapağında ve 6. sınıflara okutulan Kürt Dili kitabının 27 ve 38. sayfalarında, PKK üniforması olarak bilinen giysilerle görünen çocuk fotoğrafları yer alıyor. Böylece çocuklara, henüz hayata başlarken militarizm aşılanıyor.

  AZINLIK OKULLAR YASAK

  Çocuklarını örgüt propagandasından kaçırmak isteyen veliler ise Ermeni ve diğer Hristiyan azınlıkların okullarına yönelmeye çalışıyor. Ancak örgüt, velileri ve bu okulların yöneticilerini tehdit ederek engelliyor.

  PYD/PKK çocuklara militanlık aşılıyor #2

  ABD HELİKOPTERİYLE KİTAP DAĞITILDI

  PYD/PKK'nın okullara dayattığı kitapları temin etmesine, örgütün bölgede büyümesine askeri ve lojistik imkanlarla güçlü destek veren ABD yardımcı oldu. Türkiye-Suriye-Irak sınırı üçgenindeki Haseke ilinin kuzeydoğusunda bulunan Rümeylan ilçesine, geçen salı ABD ordusu helikopterleriyle büyük miktarlarda kargo getirildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir