Euro
9.9907
-0.77%
Dolar
8.4036
-0.61%
Altın
492.45
-0.95%
Borsa
1.382
-0.68%
Bitcoin
326.000
-3.86%
32ºC
İstanbul
Güneşli 32 C

  Rasmussen genç NATO'culara ders verdi

  NATO Genel Sekreteri, Gençlik Zirvesi'nin açılışında konuştu.
  • 20.05.2012 - 04:26
  Rasmussen genç NATO'culara ders verdi

  Rasmussen genç NATO culara ders verdi #1

  Yarın başlayacak NATO Zirvesi öncesinde Chicago'ya gelen NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen, 'NATO Gençlik Zirvesi'nin açılış konuşmasını yaptı. NATO'nun düşünce kuruluşu Atlantik Konseyi ve Chicago Küresel İlişkiler Konseyi tarafından organize edilen 'Gençlik Zirvesi'ne NATO üyesi ülkelerden gelen öğrencilerin yanı sıra parlamenter, akademisyen ve birçok düşünce kuruluşunun üst düzey yöneticisi katılım sağladı

  NATO Zirvesine ev sahipliği yapacak Chicago'nun kültürel çeşitliliğe sahip olduğunu belirten ve şehri NATO'ya benzeten Rasmussen, "Bu şehir, birçok ülke ve kültürü bir araya getiriyor. Kısaca, NATO gibi diyebiliriz. Chicago halkının azmi ve ilhamı dünyadaki diğer şehirlerdeki insanlara ilham veriyor. Yarın yapılacak NATO Zirvesi'nin de hepimize ilham kaynağı olacağından eminim" dedi.

  Zirvede 3 ana madenin ele alınacağını belirten Rasmussen, "Bu zirvede belirgin şekilde yer alacak üç gündem var. NATO'nun askeri yeteneği, Afganistan'ın geleceği ve istikrarı ile ortak ülkeler ağı ile dünya ile çalışmaları. Bu zirve NATO tarihinin en büyüğü olacak. Neredeyse 60 ülke ve kuruluşları temsil edilmektedir. Ve hepsi ortak bir amaç için bir araya geliyor. Ortak sorunlara ortak çözümler bulabilmek için" dedi.

  Öte yandan 'Gençlik Zirvesi', 21 Mayıs tarihine kadar NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'ne paralel olarak sürecek.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir