Euro
10.055
-0.14%
Dolar
8.4528
-0.03%
Altın
497.01
-0.04%
Borsa
1.392
2.27%
Bitcoin
336.147
-0.55%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  Robert Durst mikrofonu açık unutup cinayeti anlattı

  ABD'li Durst, HBO’da yayınlanan ve kendi hayatının konu alındığı belgeselde mikrofonunun açık kaldığını unutup işlediği cinayeti anlattı.
  • 17.03.2015 - 09:15
  Robert Durst mikrofonu açık unutup cinayeti anlattı

  ABD'li emlak zengini Robert Durst, HBO’da yayınlanan ve kendi hayatının konu alındığı belgeselde tuvalete gittiğinde mikrofonunun açık kaldığını fark etmeyerek işlediği cinayetleri anlattı.

  Robert Durst mikrofonu açık unutup cinayeti anlattı #1

  KENDİ KENDİNE MIRILDANDI

  Kendi kendine mırıldanan 71 yaşındaki Durst, “Şimdi yakalandın. Neler yaptım ben? Tabii ki hepsini öldürdüm” diye konuştu. ABD'li zengin, bunun ardından gözaltına alındı.

  EŞİ VE MAFYA ÜYESİNİN KIZI

  Durst’ün kastettiği kişilerin ise eşi Kathleen ve bir mafya üyesinin kızı olan Susan Berman olduğu sanılıyor. Kathleen 1982 yılında ortadan kaybolmuştu. Durst şüpheli görülse de eşini öldürdüğüne dair bir kanıt bulunamamıştı.

  ARKADAŞI SORGULANMADAN ÖNCE ÖLÜ BULUNDU

  Durst’ün arkadaşı olan Susan Berman ise 2000 yılında evinde başından silahla vurulmuş olarak bulunmuştu. Berman, Durst’ün eşi Kathleen’in kaybolmasıyla ilgili polis tarafından sorgulanmadan kısa süre önce öldürülmüştü.

  Robert Durst mikrofonu açık unutup cinayeti anlattı #2

  KOMŞUSUNU DA ÖLDÜRDÜ

  Durst, 2001 yılında komşusu Morris Black’i öldürmüştü. Mahkeme, Durst’ün meşru müdafaa hakkını kullandığı sonucuna vararak Amerikalı emlak zenginini serbest bırakmıştı. Los Angeles polisi, Durst’ü, New Orleans’taki bir otelde gözaltına aldı. Gözaltının Susan Berman cinayetiyle ilgili olduğu açıklandı.

  SUÇLAMALAR SORULUNCA KÖŞEYE SIKIŞTI

  FBI yetkilileri, Durst’ün ülke dışına kaçma planı yaptığından şüphelendiklerini açıkladı. Los Angeles Times Gazetesi'ne konuşan bir yetkili, Durst’ün gözaltına alınmasında belgesel çekimi sırasında tuvalette ettiği lafların payı olduğunu söyledi. 6 bölümlük HBO belgeselinde Durst’e hakkındaki suçlamalar yöneltilmişti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir