Euro
15.6131
0.21%
Dolar
13.8227
0.18%
Altın
790.16
0.11%
Borsa
1.927
0%
Bitcoin
723.597
0.40%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C

  Ruhani: Koalisyonun Suriye'deki saldırıları kanun dışı

  İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD öncülüğündeki koalisyonun Suriye’ye düzenlediği hava saldırılarının kanun dışı olduğunu söyledi.
  • 23.09.2014 - 23:11
  Ruhani: Koalisyonun Suriye'deki saldırıları kanun dışı

  hasan ruhani

  Birleşmiş Milletler Genel Kuruluna katılmak üzere New York’ta bulunan Ruhani, NBC News televizyon kanalı ile yaptığı söyleşide, “ABD jetlerinin, dünden bu yana Suriye’de IŞİD karargahlarını hedef alan en az 14 hava saldırısını BM ve Suriye hükümetinden izin alınmaksızın gerçekleştirdiğini ve tamamen kanun dışı olduğunu” dile getirdi.

  "ESAD ABD'DEN MÜDAHALE TALEP ETMEDİ"

  Suriye’ye yönelik gerçekleştirilen hava saldırılarının ABD’nin son Irak müdahalesinden farklı olduğunu belirten Ruhani, “Çünkü Irak devleti IŞİD’i etkisiz hale getirmek için resmen yardım talep ettiği halde Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın, ABD’den IŞİD’e karşı müdahalede bulunma talebi olmadı” diye konuştu.

  "OBAMA İLE GÖRÜŞMEYECEĞİM"

  Ruhani, BM Genel Kurulu kapsamında ABD Başkanı Barack Obama ile ikili görüşmede bulunup bulunmayacağına ilişkin soruya, “Böyle bir planım yok. Görüşme olması için önceden gerekli ortamın sağlanması gerekli. Şahsen böyle bir görüşmenin olacağını sanmıyorum” cevabını verdi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir