Euro
9.7792
0.41%
Dolar
8.0958
0.09%
Altın
461.52
0.21%
Borsa
1.377
0%
Bitcoin
450.805
-3.99%
11ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 11 C

  Rus muhalif lider Navalny: Benim için her şey yolunda

  Rus muhalif lider Alexei Navalny, güvenlik gerekçesiyle sevk edildiği yeni cezaevinden destekçilerine gönderdiği mesajda, "Benim için her şey yolunda" dedi.
  • İHA
  • 03.03.2021 - 20:58
  Rus muhalif lider Navalny: Benim için her şey yolunda

  Rusya’ya dönüşü sırasında gözaltına alınan ve ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak Moskova’daki bir cezaevine gönderilen Rus muhalif lider Alexei Navalny, Moskova’da Navalny destekçileri tarafından düzenlenen protesto gösterilerinin ardından güvenlik gerekçesiyle Vladimir Bölgesi’ndeki Kolçugino şehrinde bulunan bir cezaevine yerleştirilmişti.

  NAVALNY'DEN DESTEKÇİLERİNE MESAJ

  Sevk edildiği cezaevinden destekçilerine durumuyla ilgili ilk kez açıklama yapan Navalny, “Bir mahkuma Vladimir Oblastı denildiğinde üzülür. Çünkü buradaki yerel kurumların itibarı genelde böyledir. Fakat benim için her şey yolunda. Henüz hiç mektup almadım ve dış dünyada neler olup bittiğini Moskova'da olduğum zamandan daha az biliyorum” ifadelerini kullandı.

  "BU KADAR HEYECAN VERİCİ OLACAĞINI HİÇ DÜŞÜNMEMİŞTİM"

  Kendisinin henüz sosyal aktivitelerde bulunamadığını ifade eden ve bulunduğu cezaevinin şartlarını eleştiren Navalny, "Kütüphaneye henüz ulaşamadım. Tek eğlence hapishanenin yemek tezgahında Haute Cuisine yemeği üzerine yeni denemeler. İster inanın ister inanmayın, kraker kurutuyoruz ve bu kadar heyecan verici olacağını hiç düşünmemiştim" dedi.

  Rus muhalif lider Navalny: Benim için her şey yolunda #1

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir