Euro
10.0676
-0.11%
Dolar
8.5484
-0.18%
Altın
495.62
-0.39%
Borsa
1.352
-0.86%
Bitcoin
293.600
1.92%
29ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 29 C

  Rus tankları geçici olarak Ukrayna topraklarına girdi

  Rusya'ya ait askeri araçlar, geçici olarak kapalı olan İzvarino sınır kapısından Ukrayna topraklarına girdi.
  • 15.08.2014 - 16:06
  Rus tankları geçici olarak Ukrayna topraklarına girdi

  tank

  Ukrayna Terörle Mücadele Merkezi'nden yapılan açıklamada, "Rusya'ya ait tank ve askeri araçların, Donetsk bölgesindeki Rusya yanlısı ayrılıkçıların kontrolündeki sınır kapısı İzvarino'dan ülke topraklarına girdiğini" duyuruldu.

  "ZIRHLI ARAÇLAR UKRAYNA TOPRAKLARINA GİRDİ"

  Açıklamada tankların, Luhansk bölgesi yönüne doğru gittiği bilgisi verildi. "Konvoyun çok sayıda araçtan oluşmadığı fakat gözcülerin tam sayıyı tespit edemedikleri" belirtilen açıklamada, "Zırhlı araçlarından oluşan bir konvoyun, kapalı olan İzvarino sınır kapısından geçtiği ve Ukrayna topraklarına girdiği, zırhlı araçların Rusya plakaları ve işaretleri taşıdıklarını tespit edilmiştir" ifadelerine yer verildi.

  59 KİŞİ KONTROLLERE BAŞLADI

  Açıklamada, Rusya'nın, Ukrayna ordusunun terörle mücadele operasyonu yaptığı bölgeye gönderdiği insani yardımları taşıyan tırların, Ukrayna sınır görevlileri ve Kızılhaç yetkililerince aranmaya başlandığı da belirtildi. Terörle Mücadele Basın Merkezi açıklamasında, Ukrayna sınır muhafızlığına bağlı 41 görevli ve 18 gümrük görevlisi olmak üzere 59 kişinin kontrollere başladığı kaydedildi. Rus yardım konvoyunun, kontroller yapıldıktan sonra Luhansk yönüne gitmesinin beklendiği ifade edildi. 

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir