Petrol
97.27
-0.90%
Euro
18.407
0.03%
Dolar
17.9515
0.11%
Altın
1.035
-0.36%
Borsa
2864
0.00%
Bitcoin
445.915
1.18%
23ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 23 C

  Rus uçakları Suriye'de PKK'yı vurdu

  Deyrizor'da terör örgütü PKK'nın başını çektiği SDG'ye ait mevziler Rus uçakları tarafından bombalandı.
  • 25.09.2017 - 13:31
  Rus uçakları Suriye'de PKK'yı vurdu

  Terör örgütü PKK'nın başını çektiği ABD destekli Suriye Demokratik Güçleri, Deyrizor yakınlarındaki doğalgaz bölgesinde bulunan mevzilerinin Rus uçakları tarafından vurulduğunu duyurdu.

  Öte yandan; Rusya Savunma Bakanlığı dün Deyrizor’un kuzeyinde DEAŞ kontrolündeki bir bölge üzerinde çekildiği belirtilen uydu görüntülerini yayınladı.

  DEAŞ'A GÜVENLİ GEÇİŞ

  Rusya Savunma Bakanlığı’na göre 8 ile 12 Eylül tarihleri arasında çekilen bu görüntüler, “ABD özel kuvvetlerinin, SDG güçlerinin DEAŞ kontrolündeki bölgeden güvenli geçişini sağladığına” kanıt oluşturuyor.

  Açıklamada, “SDG güçleri, DEAŞ’ın direnişi olmadan Fırat Nehri’nin batı kıyısını terk ederek Deyrizor istikametine ilerlemiştir. DEAŞ güçlerinin bölgedeki varlığına rağmen teröristler, ABD özel kuvvetleri ve SDG güçlerine karşı savaş pozisyonu almamışlardır” dendi.

  Rus uçakları Suriye de PKK yı vurdu #1

  ABD ZIRHLI ARAÇLARI BÖLGEDE

  Rus yetkililere göre, bu görüntüler ABD güçlerinin bölgeden geçişini “son derece güvenli bulduğunu” gösteriyor. Açıklamada ayrıca bölgede çok sayıda Amerikan Cougar ve Hummer tipi zırhlı araç bulunduğunun tespit edildiği de belirtildi.

  Rusya, haziran ayında ABD desteğinde SDG güçlerinin Rakka operasyonu başlamadan önce, Amerikalı yetkililerle görüşüp, kenti savaşmadan bırakmaları karşılığında teröristlerin bölgeden güvenli çıkışının sağlanmasının önerdiğini ileri sürmüş, bu iddia Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov tarafından da tekrarlanmıştı. SDG geçen hafta Rakka’nın yüzde 80’inin geri alındığını duyurmuştu.

  Rus uçakları Suriye de PKK yı vurdu #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir