Euro
9.6751
0.03%
Dolar
8.0906
0.41%
Altın
462.45
0.45%
Borsa
1.408
0%
Bitcoin
466.849
1.44%
9ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 9 C
  Rusya Putin'in ölümsüzlüğünü konuşuyor

  Rusya Putin'in ölümsüzlüğünü konuşuyor

  Rusya'da sosyal medyada son günlerde, geçmiş yıllara ait bazı fotoğraflarda Putin'e benzerliği ile dikkat çeken kişiler konuşuluyor.
  • 16.12.2015 - 15:39

  Rusya Putin in ölümsüzlüğünü konuşuyor #1

  1920'li yıllarda çekildiği belirtilen bir fotoğrafta görülen askerin, Putin'le olan benzerliği Rusya'da sosyal medyada yeni bir tartışma başlattı. Komplo teorisyenlerine göre resimlere bakılırsa "Putin ölümsüz olabilir" Her ne kadar bu teoriler gerçeklikten oldukça uzak olsa da, resimlerdeki kişilerin Putin'e benzemesi oldukça dikkat çekici.

  Rusya Putin in ölümsüzlüğünü konuşuyor #2

  1941'DE BAŞKA BİR KARE VE 2015..

  Ayrıca 1941 yılında çekildiği belirtilen bir başka fotoğrafta görülen Rus askeri de aynı şekilde Vladimir Putin'e çok benziyor. Sosyal medyada bu iki fotoğraf ve Putin'in 2015 yılında çekilmiş bir fotoğrafının yan yana olduğu resimler dolaşıyor. Sosyal medyada Putin'in ölümsüz olabileceğine inananların sayısı az değil. Rus liderin ölümsüz olduğuna inanan destekçileri, birbirlerine Putin'in "yüzlerce hatta binlerce yıldır dünyada olan mitlere özgü bir yaratık olduğu, bu sayede ölümsüz ve yüce olduğuna" dair hikayeler anlatıyorlar.

  Rusya Putin in ölümsüzlüğünü konuşuyor #3

  MONA LISA'YA İLHAM VERDİ

  Üstelik Vladimir Putin'in ölümsüz olabileceğine dair iddialar ilk kez dile getirilmiyor. Buzzfeed sitesi bu yılın başlarında Putin'in, İtalyan ressam Leonardo da Vinci'nin ünlü Mona Lisa resmine ilham olmuş olabileceğini öne sürmüş ve resimdeki kadın ile Putin arasında benzerlik olduğuna dair görsel iddialar ortaya atmıştı. Sosyal medya kullanıcılarının Putin'i benzettiği bir diğer ünlü isim ise 19'uncu yüzyılda yaşamış ünlü Yunan komutanlarından General Valtinos olmuştu.

  Rusya Putin in ölümsüzlüğünü konuşuyor #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir