Petrol
94.16
0.84%
Euro
18.236
-0.10%
Dolar
17.9545
-0.02%
Altın
1.026
-0.10%
Borsa
2857
-0.25%
Bitcoin
434.801
-0.77%
21ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 21 C
  Rusya'da olası ABD- Kuzey Kore savaşı hazırlığı

  Rusya'da olası ABD- Kuzey Kore savaşı hazırlığı

  Rusya'nın Uzak Doğu'daki birlikleri Kuzey Kore'deki durum sebebiyle yüksek askeri hazırlık rejimine çevrildi.
  • DHA
  • 12.08.2017 - 09:58

  Eski Federasyon Konseyi Savunma Komitesi Başkanı, Senatör Viktor Ozerov Rus haber ajansı Ria Novosti'ye yaptığı açıklamada, füze savunma sistemlerinin bugünkü görevinin Kuzey Kore'nin düşmanlarına saldırı düzenlemesi ve koordinatları şaşırması halinde Rusya topraklarının güvenliğini sağlamak olduğunu belirtti.

  Rusya da olası ABD- Kuzey Kore savaşı hazırlığı #1

  UZAK DOĞU'DAKİ TÜM TEHDİTLERDEN KORUYACAK

  Bölgede Rus hava sahasının güvenliğini Hava Kuvvetleri Krasnoznamennaya ordusu ve füze savunma sistemi sağlıyor. Bu güçlü savunma kompleksi ülkeyi Uzak Doğu'da tüm tehditlerden koruma potansiyeline sahip.

  Kuzey Kore ile yakın mesafede bulunan Vladivostok'da 4 adet S-300PS ve 2 adet S-400 bulunuyor. İşte bu kompleksler Kuzey Kore'nin füzesinin yanlış yere gitmesi halinde ilk tepki gösterenler olacak.

  Rusya da olası ABD- Kuzey Kore savaşı hazırlığı #2

  "KUZEY KORE BİZİ UYARMIYOR"

  Ordu atağa doğudan karşılık vermeyi ve Pasifik Filosu'nu havadan tehditlerden korumayı öngörüyor.  Askeri uzman Mihail Hodarenok yaptığı açıklamada, "Uzak Doğu'da kıtalararası roketleri yakalamaya yönelik stratejik balistik füze savunma kompleksinin potansiyeli yok. Fakat S-300 ve S-400'ler orta menzilli füzeleri yakalayabilir. Bu askeri hedefi yerine getirmek için teknik imkanlara sahibiz. Kuzey Kore bizi füze denemeleri hakkında uyarmıyor" dedi.

  Rusya da olası ABD- Kuzey Kore savaşı hazırlığı #3

  "KARŞILIKLI TEHDİTLER SİNİR HARBİNE DÖNÜŞTÜ"

  Ayrıca, Hodarenok füze savunma sistemlerinin yüksek askeri hazırlık rejimine geçirilmesini söylemek için erken olduğunu belirterek, "Bu tür önlemler reel tehdit olması halinde alınıyorlar. Kuzey Kore ve ABD'nin karşılıklı tehditleri sinir harbine dönüştü" dedi.

  Rusya da olası ABD- Kuzey Kore savaşı hazırlığı #4

  "ÖNCE VURULUR SONRA AÇIKLANIR"

  Uzman sözlerine devam ederek, "Genelde yapılacak saldırı hakkında önceden bilgi verilmez. Önce vurulur, daha sonra bu açıklanır. Fakat, Pentagon uzun süre önce Kuzey Kore'nin saldırı modelini hesapladı. Savaşın başlamama nedeni ise şu, Amerika'nın Güney Kore gibi önemli bir müttefiğini riske atmak istemiyor."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir