Euro
10.402
-0.3%
Dolar
8.8672
0.01%
Altın
501.38
0.47%
Borsa
1.385
0%
Bitcoin
392.200
3.66%
16ºC
İstanbul
Güneşli 16 C
  Rusya'dan Başbakan Erdoğan'a: Vaatlere ne oldu

  Rusya'dan Başbakan Erdoğan'a: Vaatlere ne oldu

  Hükümetin resmi yayın organından, Başbakan Erdoğan'ın Suriye politikası nedeniyle yaptığı eleştirlere yanıt geldi.
  • 03.10.2012 - 06:52

  Rusya dan Başbakan Erdoğan a: Vaatlere ne oldu #1

  Esad rejimine yakın olan Moskova hükümeti, son olarak AK parti kongresinde, Çin ve İran ile birlikte, "Suriye konusunda görüşlerinizi gözden geçirmelisiniz" çağrısına muhatap olmuştu.

  ntvmsnbc'de yer alan habere göre, Başbakan Erdoğan'ın bu çıkışına yanıt, Rus hükümetinin resmi yayın organı Rossiyskaya Gazeta gazetesinde geldi: "Tüm çevre ülkelerle iyi komşu olma vaatlerine ne oldu?"

  "EN AZ 12 YIL DAHA GÜÇ ONDA"

  Gazetedeki haberde, Türkiye siyasetine ilişkin ifadelerde, "Türkiye'deki İslamcıların zafer marşı söylemelerinin tam zamanı. Erdoğan, en az 12 yıl daha iktidarı elinde tutmanın formülünü bulmuşa benziyor. 2 yıl daha parlamenter yönetim, sonra başkanlık seçimleri ve beklenmedik bir gelişme yaşanmazsa Erdoğan kazanacak.

  Erdoğan oldukça kolay bir şekilde orduyu dize getirdi. Otoritesi ise düşmek yerine tam tersine tırmandı. Dış politikada yapılan hatalar bile onun otoritesine gölge düşürmedi. Toplam 22 yıl Türkiye'nin başında kalmış olacak" denildi ve Suriye'ye geçildi:

  "VAATLERE NE OLDU?"

  "Türk toplumu böyle bir gelişmeden pek rahatsız görünmüyor. Nedense Türkiye'yi, Rusya'nın, Çin'in ve İran'ın Suriye konusunda takındığı tavır rahatsız ediyor. Şam rejimini komşulara yem yapmadıkları için bu ülkelere kızgınlık dile getiriliyor. Halbuki Erdoğan 2002'de başbakan olurken tüm çevre ülkelerle iyi komşu olmak istediklerini söylüyordu. Bu vaatlere ne oldu?"

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir