Euro
10.8248
-0.24%
Dolar
9.2971
-0.36%
Altın
528.88
-0.18%
Borsa
1.43
0.86%
Bitcoin
595.696
4.09%
14ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 14 C

  Rusya'ya yeni yaptırımlara Avrupa'da çatlak sesler

  Avusturya, Slovakya ve Çek Cumhuriyeti, Rusya'ya yeni yaptırımlara olumsuz bakıyor.
  • 29.01.2015 - 23:10
  Rusya'ya yeni yaptırımlara Avrupa'da çatlak sesler

  Rusya ya yeni yaptırımlara Avrupa da çatlak sesler #1

  Avusturya Başbakanlık Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Avusturya Başbakanı Werner Faymann, Slovakya Başbakanı Robert Fico ve Çek Cumhuriyeti Başbakanı Bohuslav Sobotka, Çek Cumhuriyeti'nin Moravya eyaletine bağlı Austerlitz kasabasında bir etkinlik nedeniyle bir araya geldi.

  Ortak basın toplantısı düzenleyen Faymann, Sobotka ve Fico, Rusya'ya yönelik yeni yaptırımlara şüphe ile baktıklarını bildirdi. Ukrayna'da şiddetlenen çatışmalar nedeniyle Brüksel'de gerçekleştirilen AB Dışişleri Bakanları Toplantısı'nı anımsatan Faymann, Rusya'ya yönelik yeni yaptırımların doğru olmayacağını vurguladı. Ukrayna'da barış planının uygulanması taraftarı olduklarını belirten Faymann, "Barışı destekleyecek her şey hemen gerçekleşmeli. Daha fazla yaptırımlar veya aşırı bir tutum acil bir çözüm olabilir ama hiçbir zaman barış planının yerini alamaz" dedi.

  Ukrayna'daki sorununun Minsk Anlaşması temelinde sürdürülebilir bir barışa ihtiyacı olduğunu ifade eden Faymann, barış için diyalog ve müzakere çabalarının ön planda olmasını istedi.

  Avusturya, Slovakya ve Çek Cumhuriyeti'nin ilk defa bir araya geldikleri aktarılan açıklamada, gelecek yıl Başbakanların işsizlik, trafik, enerji ve Avrupa sorunları konusunda yılda bir kez bir araya gelecekleri belirtildi

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir