Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
376.297
-1.10%
16ºC
İstanbul
Açık 16 C

  Rusya'yı uzaylılar işgal etti

  Rusya'nın başkenti Moskova'da ani hava ısınması nedeniyle oluşan 'yeşil polen bulutu' gökyüzünü kapladı.
  • 26.04.2012 - 22:36
  Rusya'yı uzaylılar işgal etti

  Rusya yı uzaylılar işgal etti #1

  Halk arasında paniğe neden olayla ilgili meteoroloji merkezinden yapılan açıklamada "Moskovalılar kendilerini, uzaylı işgalini anlatan bir filminin kahramanları gibi hissetti" denildi.

  POLENLERE BAĞLI DOĞA OLAYI

  Moskova semalarında beliren ve halkta endişeye yol açan yeşil bulutun, polenlere bağlı bir doğa olayı olduğu bildirildi.

  Rusya Acil Durumlar Bakanlığı, yaptığı açıklamada, Moskova bölgesi üzerinde havanın ani ısınmasının, ağaçların çiçeklenmesine bunun da polen bulutuna neden olduğunu belirtti.

  UZAYLI BENZETMESİ

  Rusya Meteoroloji Merkezi de duruma mizahi bir bakışla yaklaşarak, ağaçların çiçeklerinin neden olduğu polenlerden kaynaklanan bu doğa olayını açıkladığı internet sitesinde, "Moskovalılar bugün kendilerini, uzaylıların işgalini anlatan bir felaket filminin kahramanları gibi hissetti" ifadesini kullandı.

  Sokaklarda ve araçların üzerinde biriken bu yeşil örtü, bazılarında göz, burun ve boğaz rahatsızlıklarına yol açınca, özellikle internet ortamında bir endüstri kazasından kaynaklanan kirlilikten söz edilmeye başlandı.

  Rus yetkililer, polenlerin sağlık için tehlike yaratmadığını, ancak allerji ve astım hastalarını etkileyebileceği uyarısında bulundu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir